15 grudnia 2019 r. – III Niedziela Adwentu.

1. Serdecznie dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za wsparcie, a wolontariuszom ze SP w Zaborzu za przeprowadzenie w ubiegłą niedzielę zbiórki pieniężnej na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”. W czasie kwesty została zebrana kwota 4.615,- zł. Bóg zapłać.

2. Opłatki, świece wilijnego dzieła pomocy dzieciom ”Caritas” i kalendarze można dziś nabyć w po każdej mszy św. w salce przy placu św. Jacka, a w dni powszednie po roratach w zakrystii.

3. Nieszpory w dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium o godz. 18.00.

4. We wtorek zapraszamy do naszego sanktuarium o godz. 18.00 na spotkanie modlitewne prowadzone przez SECiM.

5. Serdecznie zapraszamy na Roraty połączone z nowenną do Dzieciątka Jezus które od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00.

Przypominamy także że dni powszednie Adwentu nie ma w naszym kościele Mszy św. o godz. 18.00.

6. W następną niedzielę 22 grudnia przy wyjściu z kościoła dziewczęta z naszej scholi zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na dofinasowanie wyjazdu dzieci z naszej parafii do Wisły w czasie ferii zimowych.

7. W imieniu organizatorów XII Oświęcimskiej Wigilii zapraszamy mieszkańców miasta w niedzielę 22 grudnia  o godz. 16.00 na Rynek miasta na spotkanie wigilijne.

8. Wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczniemy od piątku 27 grudnia 2019 r. Kolędę  w dniach 27, 28 i 30 grudnia będziemy rozpoczynać o godz. 10.00. Szczegółowy rozkład kolędy na najbliższe dni znajduje się w gablotce przed kościołem, w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

9. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Dzięki Waszej ofiarności i wsparciu U.M. Oświęcim jest na ukończeniu wymiana schodów i renowacja drzwi głównych naszego  Sanktuarium. Szacunkowy koszt wykonanych prac to kwota 130.000,- zł. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel którymi są: taca z 3 niedzieli miesiąca, ofiary indywidualne i wpłaty na nasze konto parafialne. Bóg zapłać.