15 MAJA 2022 r. – V NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1. Nabożeństwa majowe są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii. Dziś też rozpoczynamy nowennę przed uroczystością MBWW.
  2. W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski; we wtorek spotkanie modlitewne o godz. 18.45; w piątek po Mszy wieczornej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia; w sobotę dzieci, które przyjęły dziś I komunię świętą i schola udadzą się na pielgrzymkę do Szczyrku.
  3. W przyszłą niedzielę odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Kazania w tym dniu wygłosi i sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. Zygmunt Kostka, wikariusz inspektorii krakowskiej Salezjanów. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy i niesienia sztandarów i feretronów oraz baldachimu. Plac św. Jacka w tym dniu będzie zamknięty w godzinach 11.00-14.00 ze względu na procesję. Prosimy parkować samochody na parkingu szkolnym wjeżdżając przez bramę przy banku.
  4. Rocznica I komunii Świętej odbędzie się w niedziele 5 czerwca o godz. 11.30. Szczegóły spotkań i prób na stronie internetowej parafii.
  5. Parafia św. Maksymiliana organizuje wyjazd na Lednicę. Szczegóły na plakacie.
  6. Siostry Serafitki organizują zbiórkę makulatury na misje w Boliwii. Makulaturę w dniach 16-26 maja można składać do kontenera w klasztorze sióstr przy bramie od strony cmentarza.
  7. Zapisy na pielgrzymkę róż różańcowych do Częstochowy w sobotę 4 czerwca można dokonywać w zakrystii.
  8. Urząd Gminy Oświęcim przypomina o złożeniu deklaracji dotyczącej ogrzewania. Można to uczynić przez internet lub urzędzie gminy lub miasta.
  9. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na inwestycje w naszym sanktuarium. Informacje dotyczące inwestycji przekażę na początku czerwca.
  10. Informacja ks. Biskupa Romana Pindla: po zasięgnięciu opinii Konferencji Episkopatu Polski i otrzymaniu zgody Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie, ogłaszam decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Sługi Bożego Księdza Jana Marszałka. Zwracam się do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma lub wiadomości dotyczące Sługi Bożego Księdza Jana Marszałka – zarówno pozytywne, jak i negatywne – aby zechcieli przekazać je do Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej do dnia 25 czerwca 2022. Dokładna treść edyktu znajduje się w gablocie.