15 marca 2020r. – 3 Niedziela Wielkiego Postu.

W związku ze stanem zagorzenia epidemiologicznego od dzisiejszej niedzieli 15 marca obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych.

1.  W niedzielę 15 marca 2020r.  ks. Bp. Ordynariusz udzielił wszystkim przebywającym ma terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. zachęcając wiernych do pozostania w domach.

2. W mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 50 osób, przede wszystkim  osoby i rodziny które zmówiły daną  intencję mszy św.

3. Zostają zawieszone wszelkie spotkania, a także inne nabożeństwa takie jak Gorzkie Żale i Droga krzyżowa.

4. Do odwołania jest zawieszony dyżur spowiedników w ramach stałego konfesjonału. Spowiadamy się tylko i wyłącznie we własnej parafii przed mszą św.

5. Komunię świętą przyjmujemy tylko „na rękę” zgodnie z określonymi zasadami liturgicznymi.

Pełny tekst zarządzeń znajduje się na stronie internetowej parafii i naszej Diecezji.