15 sierpnia 2021 r. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek 16 sierpnia przypada w dzień urodzin Jana Bosko. W tym dniu będziemy obchodzić uroczystość patrona miasta Oświęcim św. Jana Bosko. Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 w naszym sanktuarium. Zapraszamy.
  3. We wtorek 17 sierpnia wspominamy św. Jacka Odrowąża, kapłana i patrona naszej krakowskiej inspektorii Salezjanów. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na festiwal Jackowe Granie. Szczegółowy plan wydarzeń na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Odpust ku czci św. Jacka w naszej wspólnocie będziemy obchodzić za tydzień 22 sierpnia. Mszę świętą odpustową o godz. 11.30 odprawi i kazania wygłosi o. Jakub Kruczek, dominikanin.
  4. We wtorek po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się w naszym sanktuarium spotkanie modlitewne prowadzone Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.
  5. W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna w zwykłych godzinach urzędowania.
  6. W sierpniu – miesiącu trzeźwości, zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych i wpisywania swoich postanowień do „księgi abstynencji”.
  7. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W przyszłą niedzielę na Bulwarach będzie można dokonać obowiązku spisowego w godzinach od 13 do 17. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  8. W czasie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy i comiesięcznej spowiedzi. Wszystkich parafianom dziękujemy za składane ofiary na cele sanktuarium i ofiarowane modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej, a zwłaszcza pielgrzymom z naszej parafii, którzy w ubiegłym tygodniu dotarli na Jasną Górę.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł Wojciech Nowak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…