15 STYCZNIA 2023 r. – II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nieszpory o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – o godz. 18.00 odprawimy Mszę pogrzebową za śp. Papieża seniora Benedykta XVI zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski;

we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata. W Kościele katolickim obchodzony jest Dzień Judaizmu;

w czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Mariusz Bąk – solenizantowi życzymy Bożych łask i opieki Maryi Wspomożycielki. Ks. Mariusz mszę imieninową odprawi w sobotę o godz. 8.00;

w piątek – z racji III piątku miesiąca odmówimy po Mszy o godz. 18.00 koronkę do Bożego Miłosierdzia; w tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz brat zakonny Sebastian Wiśniewski – solenizantowi życzymy Bożych łask i opieki Maryi Wspomożycielki;

– w dniach 18-24 stycznia będziemy przeżywać Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

3. Jasełka Salezjańskie zagramy jeszcze w sobotę i niedzielę 21 i 22 stycznia. Rezerwacji można dokonać jedynie telefonicznie lub mailowo.

4. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 10.00. Szczegóły kolędy i aktualny jej grafik można znaleźć na stronie parafii, w gazetce i w gablotach. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie to prosimy o taką  informację z danymi adresowymi na maila lub SMS. Do tych osób udamy się w dniach od 23 do 27 stycznia.

5. W zakrystii można jeszcze nabyć nasze kalendarze parafialne.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.00 koncert kolęd zagra dla nas chór „Canticum”, a po Mszy o godz. 11.30 będzie kolędować schola „Boskie Nutki”.

7. Informacje na temat inwestycji w sanktuarium i sprawozdanie roczne oraz kolędowe będzie w III niedzielę lutego.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.