16 KWIETNIA 2023 r. – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

  1. Dziś z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 zapraszamy do sanktuarium na Godzinę Miłosierdzia. Dziś również rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia, który jest zarazem świętem patronalnym Caritas. Za tydzień rozpoczniemy obchody Tygodnia Biblijnego.
  2. W piątek po Mszy wieczornej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.
  3. W sobotę o godz. 11.00 w naszym sanktuarium 65 młodych ludzi otrzyma sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Piotra Gregera. Próby liturgii dla młodzieży w środę i w czwartek o godz. 16.30 w sanktuarium, a w piątek o godz. 17.00 nabożeństwo pokutne. Polecajmy ich w modlitwie.
  4. Rekolekcje dla małżeństw w cyklu 8 spotkań organizują Franciszkanie z Harmęż wraz ze wspólnotą „Obdarowani”. Udział jest bezpłatny a ilość miejsc ograniczona. Szczegóły zapisów na plakatach.
  5. Dziś po Mszy o godz. 10.00 i 11.30 udzielamy Błogosławieństwa Bożego osobom chorym i cierpiącym. Zapraszamy również do naszej kawiarenki przygotowanej przez grupy parafialne.
  6. SŁOWA WDZIĘCZNOŚCI: DZIĘKUJĘ paniom z koła misyjnego, ADMY i róż różańcowych za sprzedaż paschalików i baranków w ostatnie niedziele, DZIĘKUJĘ za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego: ks. Krzysztofowi i ks. Mariuszowi z dk. Łukaszem i klerykami, LSO, scholi Canticum z p. Krystianem, chórowi Auxilium z p. Mirosławem, p. Piotrowi – organiście, s. Oldze – zakrystiance, p. Agacie za sprzątanie i dekorowanie Kościoła, kapłanom za spowiedź, wspólnocie Neokatechumenatu za przygotowanie Grobu Pańskiego i Kręgom Rodzin za wykonanie Ciemnicy; DZIĘKUJE również za uświetnienie naszej rezurekcji: orkiestrze miejskiej, paniom i panom niosącym baldachim, sztandary, feretrony i świece, straży miejskiej za dopilnowanie naszego bezpieczeństwa oraz WAM bracia i siostry za obecność, modlitwę, wyrażane życzenia i złożone ofiary. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.00 podziękujemy ks. Ryszardowi Szymeczko za 8-letnią posługę w naszej parafii.
  7. W przyszłą ks. proboszcz przedstawi sytuację duchową i inwestycyjną naszej parafii.
  8. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: Jan Foltyn. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…