16 maja 2021 r. – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (7 Niedziela Wielkanocna)

1. Dziś w naszej parafii obchodzimy uroczystość Pierwszej Komunii Św.. We Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 w Sanktuarium uczestniczą wyłącznie Dzieci Pierwszokomunijne, ich rodzice oraz chrzestni. Mogą w nich brać udział także osoby, które zamówiły intencje na daną Mszę. Pozostali wierni będą mogli w nich uczestniczyć na placu św. Jacka (pod namiotem) albo przez Internet. W tym dniu plac św. Jacka od godz. 8.00 do 12.45 dla samochodów będzie zamknięty. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy do udziału w Majówce i Mszy św. o godz. 18.00 przez cały „Biały Tydzień”!

2. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium odprawiamy w niedzielę o godz. 18.00 i w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy także do udziału w Majówkach przy kapliczkach.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 otwarte spotkanie modlitewne.

4. W poniedziałek, 24 maja obchodzimy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, do której przygotowujemy się przez rozpoczętą wczoraj nowennę. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00, a kazania wygłosi ks. Andrzej Policht, obchodzący swoje 25-lecie kapłaństwa.

5. Od ubiegłego piątku na zakończenie Mszy św. wieczornej odmawiamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., która wypada w następną niedzielę. Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody z ks. Przemysławem Sawą zapraszają w piątek (21.05.) do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium przed tą uroczystością. Rozpoczęcie o godz. 19:00. W programie jest modlitwa uwielbienia, konferencja, Msza św. oraz modlitwa o odnowienie w Duchu Świętym.

6. Bierzmowanie dla ubiegłorocznych kandydatów odbędzie się 27 maja o godz. 16.00. Kandydatów zapraszamy na próbę ceremonii w środę 19.05. o godz. 16.00 oraz 26.05. na próbę i sakrament spowiedzi św..

7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na tacę, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne! W minionym tygodniu przeprowadziliśmy remont dachu nad pomieszczeniami kościelnymi od strony ulicy św. Jana Bosko oraz nad salkami okalającymi od zachodu tzw. „nowy kościół”.