16 STYCZNIA 2022 r. – II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nieszpory o godz. 18.00.
  2. W dniach 18-24 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.
  3. W poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego opata, obchodzimy dzień Judaizmu; w środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w czwartek swoje imieniny obchodzi brat Sebastian Wiśniewski – życzymy solenizantowi opieki Maryi Wspomożycielki i Błogosławieństwa Bożego; w piątek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – z racji III piątku miesiąca odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia po Mszy o godz. 18.00.
  4. Salezjańskie Jasełka będą jeszcze wystawiane dziś i 31 stycznia o godz. 16.00. Rezerwacji miejsc można dokonać jedynie telefonicznie lub mailowo. Szczegóły na plakatach i na stronie parafii.
  5. Dziękuje wspólnocie Domowego Kościoła przygotowanie wczorajszego wspólnego kolędowania.
  6. Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej Aleksandrowicach zaprasza na koncert kolędowy zespołu FAUSYSTEM, który odbędzie się w dniu 23 stycznia 2022. o godzinie 18:00.
  7. Po dwóch latach przerwy Oratoryjna Grupa Teatralna z radością zaprasza do pomocy przy kolejnym spektaklu w ramach Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych powyżej 13. roku życia, doświadczenie nie jest wymagane. Poszukiwani są zarówno aktorzy i aktorki, jak i osoby do pomocy przy przygotowaniu scenografii, obsłudze sceny, itd. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą sobotę 22 stycznia o godzinie 9:00 w sali kameralnej. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest online (na Facebooku), ale można zapisać się bezpośrednio na spotkaniu. Więcej informacji w biurze oratorium i na plakatach.
  8. Podczas naszego jubileuszu parafialnego w miesiącu styczniu błogosławimy dzieci na Mszach o godz. 10.00 i 11.30. Więcej informacji na stronie internatowej parafii i na banerach.
  9. Komunikat wojewody małopolskiego dotyczący dodatku osłonowego znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  12. W tym tygodniu odszedł z naszej parafii: Kazimierz Talowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…