17 maja 2020r. – 6 Niedziela Wielkanocna.

1. Dziś obchodzimy dzień wdzięczności Bogu za osobę św. Jana Pawła II. O godzinie 11.30 będzie sprawowana msza św. dziękczynna za  życie i pontyfikat świętego Papieża.

2. Od dziś w naszym kościele, w czasie mszy świętych oraz nabożeństw, będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 90 osób (zgodnie z zasadą 1 osoba na 10m2). Nadal wszyscy wchodzący do świątyni i uczestniczący w nabożeństwach muszą mieć zasłonięte usta i nos. Przypominany także o zachowaniu stosownej odległości od innych uczestników liturgii.

3. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium są odprawiane w niedzielę o godz. 18.00 i w tygodniu o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe i wieczorna msza św. z naszego Sanktuarium będą transmitowane na żywo.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. Zachęcamy do wspólnej i indywidualnej modlitwy o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

5. W piątek 22 maja przypada 25 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w Skoczowie, Żywcu i Bielsku Białej. W tym dniu także rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę 24 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a także w naszej parafii będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Suma odpustowa o godz. 11.30. Kazania na wszystkich mszach św. będzie głosił  ks. Stanisław Oskwarek sdb.

7. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. W najbliższych dniach planowana jest naprawa dachu nad przedsionkiem zakrystii i wymiana instalacji elektrycznej na klatce schodowej na chór. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na ten cel którymi są taca z III niedzieli miesiąca, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.