18 CZERWCA 2023 r. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 17.30. Dziś o godz. 14.00 Mszą Świętą w kościele św. Józefa rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny, a następnie przemarsz ulicami miasta do ogrodów szkoły podstawowej nr 4 , gdzie o godz. 16.30 odbędzie się koncert i piknik rodzinny. Zapraszamy!
  2. Kalendarz liturgiczny:

w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

w piątek –  wspomnienie św. Józefa Cafasso, przewodnika duchowego św. Jana Bosko. W tym dniu modlimy się za Ojców z racji ich święta. Jest to dzień zakończenia roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Dziękczynna Msza Święta dla szkoły podstawowej nr 1 o godz. 8.00 w sanktuarium, a dla szkoły podstawowej w Zaborzu o godz. 8.00 w szkole.

w sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze z kazaniem o godz. 7.00 i 8.00. Swoje imieniny obchodzi ks. Jan Staszel, którego polecamy opiece naszej Maryi Wspomożycielki. W tym dniu czuwanie w naszym sanktuarium przed obrazem Wspomożycielki, które rozpoczniemy o 17.30 nabożeństwem czerwcowym, o godz. 18.00 Msza Święta i procesja różańcowa po placu św. Jacka, a zakończymy słodkim poczęstunkiem. Czuwanie poprowadzi ksiądz proboszcz z parafianami z Włosienicy.

3. Zapisy na przyszły rok do sakramentu bierzmowania i I Komunii Świętej można dokonać poprzez złożenie deklaracji do 20 czerwca, które są dostępne na naszej stronie parafialnej i w zakrystii.

4. Wyrażam podziękowanie wszystkim parafianom za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała i jej zakończenia na Zaborzu; dziękuję grupom parafialnym, pocztom sztandarowym i osobom niosącym feretrony i baldachim oraz służbie liturgicznej, chórowi Auxilium i Orkiestrze Miejskiej za oprawę naszych procesji eucharystycznych, a także za służbę siostrze zakrystiance, panu organiście, pani Agacie oraz górnikom, straży miejskiej i policji oraz dzieciom sypiącym kwiatki.

5. Dziękujemy za składane ofiary duchowe i materialne. Deklarację ofiary na remont naszego sanktuarium z wpisem do Księgi Mszy Wieczystych można znaleźć przy gazetach i na stronie parafii w zakładce inwestycje.

6. W gablotach i na stronie parafii można się zapoznać z pielgrzymkami do Medjugorje w październiku i we wrześniu na beatyfikację rodziny Ulmów.

7. Dziś po Mszy o godz. 10.00 błogosławimy osoby chory i cierpiące oraz zapraszamy do naszej kawiarenki przygotowanej przez grupy parafialne.

8. Z naszej wspólnoty w tym tygodniu odeszli do wieczności: Mariola Talewicz i Waldemar Skupień. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…