18 GRUDNIA  2022 r. – IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. Zapraszamy dziś na nieszpory adwentowe z nowenną do Bożego Narodzenia o godz. 18.00. Roraty połączone z nowenną w naszej parafii o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00. Dziś też Schola i Liturgiczna Służba organizuje kiermasz świąteczny przy wyjściu z sanktuarium. Również dzisiaj spotkanie wigilijne o godz. 16.00 na rynku organizowane przez Radę Miasta.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – swoje imieniny obchodzi ks. Dariusz Bartocha, dyrektor naszej wspólnoty zakonnej. Solenizanta polecamy opiece Maryi Wspomożycielki i wstawiennictwu św. Jana Bosko;

w sobotę – z racji wigilii Msze Święte o godz. 7.00 i 8.00, a tradycyjna pasterka odbędzie się o północy;

w niedzielę Bożego Narodzenia Msze według rozkładu niedzielnego.

3. W piątek kapłan uda się do chorych naszej parafii. Osoby, które mają takie życzenie proszę zgłosić telefonicznie lub w zakrystii.

4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, tj. 26 grudnia o godz. 11.30 zapraszamy na Mszę Świętą ze specjalnym błogosławieństwem wszystkie małżeństwa z naszej parafii, które w tym roku obchodzą swoje okrągłe rocznice, czyli 5, 10, 15, 20, 25 aż do 75 lat. Prosimy o potwierdzenie swojej obecności na liście w zakrystii, w kancelarii lub telefonicznie.

5. Dziś w kancelarii  po Mszach można nabyć wigilijne świece „Caritas” i opłatki oraz nasze parafialne kalendarze, a w dni powszednie w zakrystii.

6. W uroczystość Trzech Króli (6.01.2023) jest planowana premiera Salezjańskich Jasełek. Rezerwacji miejsc można dokonać telefonicznie lub mailowo. Szczegóły na stronie parafii i na plakatach.

7. Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na Jasełka i kiermasz w środę 21 grudnia o godz. 17.00. Więcej na plakatach.

8. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-11.00 i popołudniu od 15.30 do 18.30; w sobotę (wigilię) spowiadać będziemy od godziny 7.00 do 12.00. Ponadto spowiadamy podczas każdej Eucharystii.

9. W biurze Oratorium można zapisać dzieci na zimowisko. Szczegóły na plakatach i na stronie parafii.

10. W tym roku wizyta duszpasterska (kolęda) odbędzie się w sposób tradycyjny. Do naszych parafian udamy się od 2 stycznia. Grafik kolędy będzie ogłoszony po świętach.

11. W niedziele po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 błogosławimy matki oczekujące potomstwa oraz zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.

12. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane na cele sanktuarium, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać!

13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Józef Janus i Ryszard Krawczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…