18 lipca 2021 r. – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie albo wpłacane na konto parafialne.

2. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w zwykłych godzinach urzędowania.

4. W sobotę, 24 lipca, zapraszamy na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 w Sanktuarium Godzinki ku czci N.M.P., o godz. 18.00. Msza św. w intencji czcicieli Wspomożycielki Wiernych, grup parafialnych i dobrodziejów z udziałem uczestników salezjańskiego Prenowicjatu, a po niej nabożeństwo maryjne.

5. We wszystkie wakacyjne piątki zapraszamy na koncerty na placu św. Jacka o godz. 20.00. Bliższe informacje są na plakatach lub tutaj: https://salezjanieoswiecim.pl/boskie

6. W przyszłą niedzielę z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy. O godz. 17.30 wypominki roczne, a o 18.30 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać w tym dniu odpust uczestnicząc we Mszy św. w kościele. Komu względy zdrowotne uniemożliwiałyby obecność w kościele, będzie mógł również zyskać odpust uczestnicząc we Mszy za pośrednictwem mediów. Następna niedziela (25.07.) będzie także dniem szczególnej modlitwy w intencji ofiar i poszkodowanych w wyniku nawałnic, które nawiedziły ostatnio naszą Ojczyznę oraz inne kraje Europy.

8. Naszym parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek oraz gościom odwiedzającym nasze Sanktuarium życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku oraz zachęcamy do udziału we Mszy św. niedzielnej, praktykowaniu codziennej modlitwy i przestrzeganiu Bożych przykazań.

9. Wszystkim przypominamy o obowiązkowym udziale w Narodowym Spisie Powszechnym, który trwa i zakończy się 30 września br..