18 października 2020 r. – 29 Niedziela Zwykła

Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszym Proboszczu ks. Stanisławie Gołyźniaku, który już od przeszło miesiąca przebywa w szpitalu (obecnie Kraków-Prokocim). Jego stan zdrowia jest bardzo poważny. Wypraszajmy dla niego łaskę zdrowia i szybki powrót do naszej wspólnoty parafialnej.

1. Od wczoraj obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św., której ks. Bp Roman Pindel udziela wszystkim wiernym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Równocześnie zachęca do uczestnictwa we Mszy św. poprzez środki masowego przekazu oraz do wspólnej modlitwy w rodzinach. Wszystkim zalecamy zapoznanie się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa epidemicznego – dostępne w gablotce i na stronie parafialnej (kliknij okienko WOBEC KORONA WIRUSA). Od chwili obecnej odwołane zostają spotkania dla kandydatów do bierzmowania klas 8-ych i innych grup parafialnych.

2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedzielę o godz. 18.00, a w tygodniu o 17.00.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 otwarte spotkanie modlitewne.

4. W sobotę (24.10.) zapraszamy na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe w ramach Tygodnia Misyjnego, a następnie o godz. 18.00 Msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki, grup parafialnych i dobrodziejów, którą odprawi ks. Leszek Leś.

5. Ponawiamy zaproszenie do udziału w eksternistycznym Seminarium Odnowy Wiary przygotowanym przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody. W racji nowej sytuacji epidemicznej zapisy przesunięto do 28.10. br.. Ta forma ewangelizacji całkowicie odpowiada aktualnym wymogom sanitarnym i można w niej uczestniczyć online. Rozpoczęcie 30.10.. Więcej informacji w gablotkach i na stronie parafialnej.

6. Czytelnie wypełnione kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominkami rocznymi prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w ostatnią niedzielę miesiąca odmawiamy różaniec i sprawujemy Mszę św. o godz. 18.30.

7. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel na tacę, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. „Bóg zapłać!”.

8. Informujemy, że podczas akcji „Kredkobranie”, mającej na celu wsparcie polskich dzieci na Kresach, udało się zebrać kwotę 4.080,- zł. Natomiast w ubiegłą niedzielę – w „Dzień Papieski” zebraliśmy na Fundusz Stypendialny dla zdolnej i ubogiej młodzieży kwotę 4.223,- zł. Za wszelkie ofiary złożone na te cele wszystkim serdecznie dziękujemy. „Bóg zapłać!”

9. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.