18 WRZEŚNIA 2022 r. – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych o godz. 17.30.
  2. Dziś też Stowarzyszenie „Pozytywni” w godzinach 13-17 przy OCK organizują piknik charytatywny na rzecz chorych dzieci.
  3. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – wspomnienie świętych męczenników z Korei; w tym dniu o godz. 19.00 zapraszamy liderów grup parafialnych na spotkanie do salki parafialnej.

w środę – święto Mateusza, apostoła i ewangelist

w piątek – wspomnienie św. o. Pio, kapłana; w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Bogusław Zawada, ekonom naszego dzieła – polecamy go wstawiennictwu św. Jana Bosko i opiece Maryi Wspomożycielki.

w sobotę – rocznica poświęcenia katedry w Bielsku-Białej. W tym dniu jubileuszowe czuwanie przed obrazem naszej Wspomożycielki, które rozpoczniemy godzinki do NMP o godz. 17.30, następnie Msza Święta pod przewodnictwem ks. Inspektora dr Marcina Kaznowskiego, procesja różańcowa prowadzona przez parafię Miłosierdzia Bożego z Zasola i Akatyst ku czci Bogurodzicy zakończony Apelem Jasnogórskim. W przyszłą niedzielę uroczystości jubileuszowe w naszej parafii. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy!

4. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza na pierwszy po wakacjach Czwartek Oratoryjny, który odbędzie się 22 września o godz. 19.00 w sali kameralnej. Wystąpi młodzież przygotowująca się do wyjazdu na światowe Dni Młodzieży – zespół „Łaska”.

5. Wszystkich seniorów 60+ pragnących wziąć udział w projekcie „Zielona Inicjatywa” na temat ekologii i ochrony środowiska zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 10.00 do salki parafialnej.

6. W sobotę 8.10 jest organizowana pielgrzymka Apostolstwa Margaretek do Łagiewnik. Zapisy w zakrystii.

7. W dniach 22-23.10 nasza parafia organizuje pielgrzymkę szlakiem podlaskich sanktuariów. Szczegóły na plakatach, a zapisy w zakrystii.

8. Zapraszamy na koncert autorstwa Pana Jana Kantego Pawluśkiewicza pt. „Przez tę ziemię przeszedł Pan”. Koncert z udziałem 140 muzyków, odbędzie się w kościele Św. Józefa na Zasolu w dniu 1 października /sobota/ o godz. 19.00. Więcej informacji na plakatach.

9. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za składane ofiary i życzymy dobrej niedzieli.