19 CZERWCA 2022 r. – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną po placu św. Jacka dziś o godz. 18.00, a w tygodniu po mszy wieczornej. Plac św. Jacka będzie zamknięty.
  2. We wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika i spotkanie modlitewne po mszy wieczornej, które poprowadzi Szkoła Ewangelizacji.
  3. W czwartek – przeniesiona z piątku uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w tym dniu zapraszamy serdecznie na procesję eucharystyczną na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 przy Domu Rady Osiedla Stare Stawy (ul. Zagrodowa 1), następnie udamy się do ołtarzy przy ulicach: 1 – ołtarz przy kapliczce na ul. Zagrodowej; 2 – ołtarz na ul. Willowej 19A; 3 – ołtarz na ul. Pod Olszyną 41; 4 – ołtarz przy kapliczce na ul. Pod Olszyną. Prosimy mieszkańców o udekorowanie okien i balkonów emblematami religijnymi i pomoc sąsiedzką przy przygotowaniu powyższych ołtarzy. Do udziału w uroczystości zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów, grupy parafialne oraz panie i panów do niesienia sztandarów i feretronów, a także baldachimu. W czwartek kancelaria parafialna będzie czynna tylko do południa. W czwartek z okazji dnia ojca pamiętajmy o nich w modlitwie.
  4. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu jest dyspensa od pokarmów mięsnych. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Jest to dzień zakończenia roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Dziękczynna Msza Święta dla szkoły podstawowej nr 1 o godz. 8.00 w sanktuarium, a dla szkoły podstawowej w Zaborzu o godz. 8.00 w szkole. W piątek również czuwanie przed obrazem oświęcimskiej Wspomożycielki, które rozpoczniemy o 17.30 nabożeństwem czerwcowym, o godz. 18.00 Msza Święta i procesja różańcowa po placu św. Jacka, a zakończymy zawierzeniem Sercu Jezusa i Maryi oraz słodkim poczęstunkiem. Czuwanie poprowadzi oświęcimska parafia św. Maksymiliana. Również w piątek spotkanie Apostolstwa Kobiet, które rozpocznie się Mszą o godz. 18.00. Spotkanie poprowadzi s. Rut na temat kobiecości bł. Marceliny. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Jan Staszel – solenizantowi życzymy Bożych łask i polecamy opiece Maryi Wspomożycielki.
  5. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu jest też diecezjalna pielgrzymka chorych do Wilamowic.
  6. Od 1 lipca ruszają zapisy na pielgrzymkę pieszą i rowerową na Jasną Górę. Szczegóły zapisów i zaproszenie księdza biskupa można znaleźć w gablotach.
  7. W dniach 22-26 czerwca odbędzie się w Rzymie X Światowe Spotkanie Rodzin. Informacje o spotkaniach można znaleźć na stronie diecezji i w radiu Anioł Beskidów.
  8. W zakrystii można zabrać deklaracje dla kandydatów, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii. Deklaracje proszę składać do końca czerwca.
  9. W ubiegłą niedzielę uzbieraliśmy na inwestycje 9453 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  10. Intencje za +Zofię Chromik oraz + Annę i Ignacego Wysoglądów będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 7.30.
  11. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli: Sławomir Handlarski, Leon Smolarek i Grażyna Włodarczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…