19 GRUDNIA 2021 r. – IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Nieszpory niedzielne z nowenną do Dzieciątka Jezus dziś o godz. 18.00. Również dziś swoje imieniny obchodzi ks. Dariusz Bartocha, dyrektor naszej wspólnoty zakonnej. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
  2. Schola i służba liturgiczna organizują dziś kiermasz ozdób świątecznych. Dochód będzie przeznaczony na udział dzieci w zimowisku.
  3. Roraty z nowenną do Dzieciątka Jezus w naszym sanktuarium o godz. 17.00, a w piątek o godz. 8.00.
  4. We wtorek spotkanie modlitewne o godz. 18.15 prowadzone przez szkołę Ewangelizacji.
  5. W poniedziałek i w środę po roratach o godz. 17.00 zapraszamy chętnych do ubierania choinek w naszym Kościele.
  6. W czwartek rano przed świętami kapłan uda się z posługą do chorych, którzy sobie tego życzą i zostaną zgłoszeni w zakrystii bądź telefonicznie.
  7. W niedziele Adwentu po każdej Mszy św. w przedsionku kancelarii są do nabycia opłatki wigilijne i świece „Caritas” oraz nasze jubileuszowe kalendarze, a w tygodniu w zakrystii bądź w kancelarii.
  8. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii od poniedziałku do czwartku w godzinach 9.00-10.30 i popołudniu od 15.00 do 18.00; w piątek (wigilię) spowiadać będziemy od godziny 7.00 do 12.00.
  9. Pamiętajmy o dezynfekcji i maseczkach. Obecnie w naszym Kościele może przebywać 200 osób, nie licząc osoby zaszczepione. Stąd też Pasterka w naszym sanktuarium o godz. 22.00 i 24.00
  10. W Boże Narodzenie i w drugi dzień Świąt Msze św. w naszym sanktuarium będą odprawiane według porządku niedzielnego.
  11. Jubilatów z naszej parafii świętujących w tym roku 25 i 50-lecie małżeństwa zapraszamy na Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich w przyszłą niedzielę 26.12 na godz. 10.00.
  12. Przypominamy o ankiecie nt. obecności Salezjanów pośród Was. Można ją znaleźć i wypełnić na naszych stronach internetowych i na facebooku.
  13. W tym roku tradycyjnej wizyty kolędowej nie będzie. Kto sobie życzy, będzie mógł zaprosić kapłana z wizytą duszpasterską do domu. Można to uczynić przez naszą stronę parafialną wypełniając formularz „ZGŁOŚ KOLĘDĘ” lub w zakrystii do 28 grudnia. Ponadto w styczniu zostanie zorganizowana Msza Święta z błogosławieństwem kolędowym dla mieszkańców ulic naszej parafii.
  14. Uroczystość Trzech Króli 6.01 jest planowana premiera Salezjańskich Jasełek. Rezerwacji miejsc można dokonać telefonicznie lub mailowo. Szczegóły na stronach internetowych i na plakatach.
  15. W biurze Oratorium można zapisać dzieci na zimowisko i młodzież na ferie w Wiśle.
  16. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane na cele sanktuarium, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać!
  17. W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty: Ludwik Pactwa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…