19 LUTEGO 2023 r. – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Księga Abstynencji jest wystawiona na cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu Św. Józefa. Dziś nieszpory o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:
  3. w środę popielcową:

rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 17.00, 18.00 i 20.00. Dodatkowo adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 19.00 do 20.00. Jest to dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (3 posiłki a 1 do syta). Zachęcamy do uczynków pokutnych i dzieł miłosierdzia oraz uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych, za które możemy uzyskać odpust zupełny. Droga krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 8.30, 17.15 i 19.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.

– w piątek – z racji 24 dnia miesiąca czuwanie przed obrazem Wspomożycielki, które rozpoczniemy Mszą o godz. 18.00, a po niej różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Apostolstwo Kobiet w tym dniu zaprasza Panie na Mszę Świętą o godz. 18.00 i spotkanie.

w sobotę – o godz. 8.00 Mszę Świętą odprawi nasz solenizant ks. Aleksander Karkoszka. Jego, jak i ks. Mirosława Pieprzycę z racji imienin polecamy Bożej Opatrzności i wstawiennictwu Maryi Wspomożycielki Wiernych.

4. W każdą III niedzielę miesiąca na zakończenie Mszy św. o godzinie 10.00 udzielamy indywidualnego błogosławieństwa Bożego osobom chorym i cierpiącym. Grafik błogosławieństw znajduje się na stronie parafii i na banerach. Natomiast po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do kawiarenki parafialnej przygotowanej przez grupy parafialne.

5. W zakrystii można zapisywać się na prowadzenie rozważań stacji Drogi Krzyżowej w poszczególne piątki tegorocznego Wielkiego Postu.

6. Serdecznie zapraszamy na Kurs Alpha dla młodzieży. Jeśli chcesz porozmawiać z rówieśnikami o wierze, o życiu, jeśli chcesz doświadczyć wspólnoty i przez to zbliżyć się do Boga – ten kurs jest dla Ciebie. Zapraszamy młodzież z 8 klas szkół podstawowych oraz ze szkół ponadpodstawowych. Szczegóły zapisów na plakacie i na stronie parafii.

7. W przyszłą niedzielę zbierzemy ofiary do puszek na pomoc osobom, które ucierpiały wskutek trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii, a w niedzielę 12 marca na pomoc Ukrainie. Apel Przewodniczącego Episkopatu nt. zbliżającej się 1 rocznicy agresji Rosji na Ukrainę można przeczytać w gablotach i na parafialnym Facebooku.

8. W przyszły poniedziałek 27.02 zapraszamy na Mszę o godz. 18.00, a po niej na spotkanie do salki parafialnej wszystkie małżeństwa z naszych 3 Kręgów Rodzin oraz te małżeństwa, które wyrażają chęć wstąpienia do Nowego Kręgu.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy naszym wiernym wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.