19 MAJA 2024 r. –  NIEDZIELA  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny:
  3. w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła. Do puszki można wesprzeć Dom Matki i Dziecka.

we wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

w czwartek –  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

w piątek – uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych, a zarazem odpust w naszej parafii, dlatego w  tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek rozpoczynamy czuwania w naszym sanktuarium o godz. 17.30. Mszy o godz. 18.00 będzie przewodniczyć Inspektor ks. Marcin Kaznowski, a słowo wygłosi ks. Jarosław Wąsowicz nt. salezjanów męczenników II Wojny Światowej, a oprawę muzyczną zapewni zespół Fausystem. Gościć będziemy również Salezjanów jubilatów, którzy obchodzą 25-lecie kapłaństwa. Również w tym dniu o godz. 20.00 rozpoczniemy czuwanie przed obrazem Wspomożycielki, które zakończy się Mszą Święta o północy. Szczegóły na stronie parafii i na plakatach.

w sobotę – o godz. 11.00 w Krakowie dk. Trung otrzyma święcenia kapłańskie, polecajmy go naszym modlitwom.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy o godz. 11.30 dzieci będą obchodzić rocznicę przyjęcia I komunii świętej. Spowiedź dzieci ich rodziców w czwartek o godz. 17.00.

5. W zakrystii do przyszłej niedzieli można się zapisać na pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę i Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej.

6. Parafia św. Maksymiliana organizuje pielgrzymkę do Rzeszowa, Markowej i Łańcuta. Zapisy w kancelarii parafii św. Maksymiliana.

7. Serdecznie zapraszamy do naszego sanktuarium na koncert organowy, pierwszy z cyklu koncertów charytatywnych na rzecz naszych organów. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę o godz. 19.30, a jego wykonawcami będą: Monika Błokowska – mezzosopran i flet poprzeczny oraz Szymon Jarosz – organy.

8. Dziś po Mszy o godz. 10.00 udzielamy Błogosławieństwa Bożego osobom chorym i cierpiącym. Kawiarenka z racji uroczystości szkolnych będzie dziś nieczynna.