19 MARCA 2023 r. – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium w piątki o godz. 8.30, 17.15 i 19.30.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze z kazaniem o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

– w piątek – z racji 24 dnia miesiąca wspominamy Matkę Bożą Wspomożycielkę Wiernych. Czuwanie rozpocznie się Mszą o godz. 18.00, a po niej różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

– w sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia. Msze z kazaniem o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W tym dniu będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ofiary zebrane w tym dniu będą przeznaczone na Dom Matki i Dziecka.

3. W kancelarii po Mszach można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 15 zł, tj. kwota jednego posiłku dla potrzebującego. W ubiegłą niedzielę na pomoc Ukrainie i Misjom zebrano 4382 zł. Ks. Mateusz, rekolekcjonista dziękuje za złożone ofiary w wysokości 3825 zł. Bóg zapłać.

4. Informacje o bieżących wydarzeniach, takich jak: film „Opiekun” o św. Józefie w OCK, Dni Kolbiańskie czy pielgrzymka diecezjalna do Łagiewnik -można znaleźć na plakatach.

5. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa odbędzie się w sobotę o godz. 7.50 z placu św. Jacka.

6. W czwartek o godz. 18.30 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się Msza z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem o. Józefa Witko.

7. W piątek w godzinach 13.00-16.00 zapraszamy do naszego Zespołu Szkół Salezjańskich na dni otwarte.

8. Spotkanie dla osób niewidomych i słabowidzących odbędzie się w niedzielę 26 marca o godz. 9.30 w kaplicy Sióstr Szkolnych przy ul. Schodowej w Bielsku-Białej. Natomiast rekolekcje dla pracowników służby zdrowia są planowane w dniach 2-4 kwietnia w Kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

9. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta rozpocznie się w piątek 31 marca Mszą o godz. 18.30 w kościele św. Maksymiliana. W tym samym dniu Ekstremalna Droga Krzyżowa z naszej parafii wyruszy po Mszy o godz. 19:00. Zapisy przez stronę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: www.edk.org.pl.

10. W każdą III niedzielę miesiąca na zakończenie Mszy św. o godzinie 10.00 udzielamy indywidualnego błogosławieństwa osobom chorym i cierpiącym i zapraszamy do kawiarenki.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy naszym wiernym wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Roman Jurczak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…