19 września 2021 r. – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zapraszamy dziś nieszpory o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień z Ewangelią, szczegóły na stronie diecezji bielsko-żywieckiej.
  2. We wtorek święto Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  3. W piątek uroczystość poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku-Białej. W tym dniu przypada 24 dzień miesiąca, czyli wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Czuwanie przed obrazem Wspomożycielki rozpoczniemy o godz. 17.30 Godzinkami ku czci N.M.P., o 18.00 Msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki Wiernych, grup parafialnych i dobrodziejów, a po niej nabożeństwo maryjne z procesją różańcową po placu św. Jacka. Przewodniczyć naszej modlitwie będzie ks. Jan Dubas, proboszcz z parafii Miłosierdzia Bożego na Zasolu.
  4. Przypominamy, że stały konfesjonał zostanie wznowiony od 1 października. Do tego czasu przez miesiąc wrzesień można skorzystać ze spowiedzi w naszym sanktuarium od poniedziałku do soboty w godzinach 17.00-17.45 i w czasie każdej Mszy świętej.
  5. Wznawiamy msze rodzinne z udziałem dzieci w każdą niedzielę o godz. 11.30 i msze niedzielne dla młodzieży i studentów o godz. 18.30.
  6. Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary, które odbędzie się w naszym sanktuarium przez 5 kolejnych wtorków, poczynając od 28 września o godz. 18.45.
  7. Spotkanie dzieci pragnących przyjąć I komunię Świętą i ich rodziców odbędzie się za tydzień w niedziele po mszy św. o godz. 11.30.
  8. Msza Święta dla chorych i tych, którzy pozostają w domach naszej parafii będzie transmitowana w każdą niedzielę o godz. 10.00 na kanale Youtube naszego sanktuarium.
  9. Dziękuje rodzinom i chętnym osobom, którzy w sobotę modlili się o świętość rodzin z naszej parafii na pielgrzymce w Kalwarii Zebrzydowskiej. W sobotę 2 października odbędzie się pielgrzymka do sanktuariów Podhala. Zapisy w zakrystii do 26 września. Koszt to 60 zł z obiadem. Z kolei w sobotę 9 października pielgrzymka Apostolatu Margaretka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Łagiewniki.
  10. Wszystkich parafianom dziękujemy za składane ofiary na cele sanktuarium i ofiarowane modlitwy i uczynki w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  12. W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty: Stefania Hamedler. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…