2 CZERWCA 2024 r. –  IX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną po placu św. Jacka. Dziękuje też wszystkim, którzy gromadzili się na majówkach przy kapliczkach naszej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 3. w poniedziałek –  wspomnienie  świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 4. w czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała na Starych Stawach. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 przy budynku Rady Osiedlowej na ul. Zagrodowej 1, następnie udamy się do 4 ołtarzy przy domach: I ołtarz z tyłu domu ul. Chełmońskiego 32; II ołtarz na ul. Malczewskiego 15; III ołtarz na ul. Malczewskiego 1; IV ołtarz na ul. Kossaka 2. Prosimy mieszkańców o udekorowanie okien i balkonów emblematami religijnymi i pomoc sąsiedzką przy przygotowaniu powyższych ołtarzy. Do udziału w uroczystości zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów, grupy parafialne oraz panie i panów do niesienia sztandarów i feretronów, a także baldachimu. W czwartek kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach 9.00-10.30. W czwartek również w sanktuarium o godz. 18.00 odbędzie się Msza z nadaniem szkaplerzy św. Dominika Savio dla matek oczekujących dzieci. Apostolstwo Kobiet zaprasza po Mszy na spotkanie do kawiarenki.
 5. w piątek –  uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Msze Święte z kazaniem o godz. 8.00 i 18.00.
 6. w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Spowiedź od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. Msza dodatkowa o godz. 17.00.
 8. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. Leszek Kruczek, a w piątek ks. Robert Kruczek. Solenizantów polecamy w modlitwie przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki. Solenizanci odprawią Mszę imieninową w sobotę o godz. 8.00.
 9. W ubiegłą niedzielę podczas koncertu na renowację organów zebraliśmy 1060 zł. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć do puszek remont schodów w kaplicy cmentarza komunalnego.
 10. W przyszła niedzielę na Mszy o godz. 11.30 ks. Dominik Nowak i ks. Trung odprawią Mszę prymicyjną i udzielą błogosławieństwa prymicyjnego.
 11. W niedzielę 16 czerwca przejdzie ulicami naszego miasta Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie na Mszą Świętą o godz. 13.15 w parafii św. Maksymiliana. Szczegóły na plakatach. W czwartek o godz. 18.30 w Kościele św. Maksymiliana odbędzie się Msza z modlitwą o uzdrowienie.
 12. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii: Zofia Radwan, Adam Kuc i Jolanta Pencak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…