20 LISTOPADA 2022 r. – JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dziś również z racji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej – zapraszamy o godz. 16.00 na koncert do naszego sanktuarium w wykonaniu naszych parafialnych zespołów muzycznych.
  2. Wypominki w naszym sanktuarium odmawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
  3. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP,

we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; po Mszy wieczornej o godz. 18.45 spotkanie modlitewne w naszym sanktuarium.

w czwartek – wspomnienie świętych męczenników narodu wietnamskiego; 24 listopada jest również datą ustanowienia naszej parafii 70 lat temu. Uroczystą Mszę Świętą z kazaniem o godz. 8.00 i 18.00 odprawi nasz senior ks. Aleksander Karkoszka, naoczny świadek naszego jubileuszu.

w piątek – o godz. 18.00 Apostolstwa Kobiet zaprasza na Mszę Świętą i spotkanie do salki parafialnej.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i Adwent.

4. W przedostatnią niedzielę na wykonanie nowego krzyża na cmentarzu komunalnym uzbieraliśmy w naszej parafii 1830 zł. Bóg zapłać.

5. Na stronie internetowej naszej parafii i Facebooku parafialnym można zapoznać się z komunikatem Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pontyfikatu Jana Pawła II. Poniżej link.

6. W niedziele po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 błogosławimy wdowy i wdowców oraz zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Andrzej Greczner i Roman Kudzia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Stanowisko Rady Stałej KEP wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich