20 MARCA 2022 r. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. Droga krzyżowa w naszym sanktuarium w piątki o godz. 8.30, 17.00 i 19.30.
  2. Tą niedzielą biskup ordynariusz zainauguruje w Wilamowicach Rok Święty Józefa Bilczewskiego. Również dziś rozpoczynamy święty czas rekolekcji parafialnych. Msze Święte z nauką od poniedziałku do środy o godz. 8.00, 18.00 i 20.00. We wtorek o godz. 20.00 nauka dla małżeństw. Spowiedź w czasie rekolekcji od 15.30 do 18.00 i czasie Mszy. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00 i od 19.00 do 20.00. Rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych w godzinach dopołudniowych w naszym Kościele. W środę składka na Mszach będzie przeznaczona na duszpasterstwo młodzieżowe prowadzone przez ks. rekolekcjonistę. Wszystkie nauki rekolekcyjne będą transmitowane na naszym kanale Youtube, gdyż od tej niedzieli transmisja z sanktuarium będzie całodobowo.
  3. W czwartek czuwanie przed obrazem naszej Maryi Wspomożycielki, które rozpoczniemy godzinkami do NMP o godz. 17.30, następnie Msza o godz. 18.00 w intencji czcicieli Maryi, grup parafialnych i dobrodziejów, a po niej różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. Piotr Pawelec, dyrektor szkoły salezjańskiej w Krakowie Nowej Hucie.
  4. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze z kazaniem o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 8.00 i 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenia duchowej adopcji. Intencja z godz. 7.30 jest przeniesiona a godz. 8.00. W tym dniu nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz przypada 30 rocznica utworzenia naszej diecezji. W piątek o godz. 17.00 odprawimy Drogę Krzyżową w intencji pokoju w Ukrainie i odczytany akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Sercu NMP w łączności z Ojcem Świętym.
  5. W sobotę wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa o godz. 10.20 z placu św. Jacka.
  6. Szczegóły dotyczące pomocy Ukrainie można znaleźć na naszych stronach internetowych.
  7. Apostolstwo Kobiet w ramach akcji „Wielkopostne porządki” zbiera środki czystości i higieny dla Domów Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek. Artykuły można składać przy ołtarzy św. Józefa do 8 kwietnia.
  8. W piątek i sobotę Caritas organizuje Ogólnopolską Zbiórkę Żywności. Oratorianie i uczniowie naszych szkół będą zbierali dary w sklepach Netto i Biedronka. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
  9. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory do Rady Parafialnej na podstawie zgłoszonych kandydatur. Również w ramach jubileuszu w przyszłą niedzielę o godz. 18.30 odbędzie się Msza i spotkanie dla par niesakramentalnych z naszej parafii. Zapraszamy zainteresowanych.
  10. Od przyszłej niedzieli po Mszach będzie można nabyć w kancelarii baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 10 zł.
  11. W tym tygodniu odszedł z naszej parafii: Adrian Matlak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…