21 KWIETNIA 2024 r. –  IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w kościele Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele. Dziś również ofiarami do puszki wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
  2. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

w środę – z racji 24 dnia miesiąca czuwanie przed obrazem Wspomożycielki, które rozpoczniemy Godzinkami ku czci NMP o godz. 17.30, a następnie Msza o godz. 18.00, a po niej różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

w czwartek – święto Marka Ewangelisty.

w piątek – o godz. 18.00 na Mszę i spotkanie w kawiarence zaprasza Apostolstwo Kobiet.

w sobotę o godz. 11.00w naszej parafii 32 młodych ludzi otrzyma sakrament bierzmowania przez ręce ks. bp Damiana Muskusa. 

3. W najbliższą środę na godzinę 19.00 do salki parafialnej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przeżywających rocznicę przyjęcia pierwszej komunii świętej w naszej parafii.

4. W sobotę rozpoczniemy nowennę przed świętem św. Dominka Savio – patrona ministrantów, ale też matek oczekujących dziecka i małżeństw starających się potomstwo. Już dziś zapraszamy na Mszę 6 maja o godz. 18.00 do naszego sanktuarium.

5. Sprawozdanie księdza proboszcza będzie w przyszła niedzielę.

6. Parafia św. Maksymiliana zaprasza: w piątek o godz. 19.00 młodzież naszego dekanatu na uwielbienie z bł. Carlem Acutisem, a w przyszłą niedzielę do kina Oświęcimskiego Centrum Kultury, gdzie odbędzie się projekcja filmu pt.: „Dźwięk wolności” poruszający problem związany z handlem ludźmi. Projekcję poprzedzi Świadectwo Siostry Anny Bałchan. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.

7. Dziś po Mszy o godz. 10.00 udzielamy Błogosławieństwa Bożego osobom chorym i cierpiącym. Zapraszamy również do naszej kawiarenki przygotowanej przez grupy parafialne.

8. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności: Fryderyk Knapczyk, Marceli Surma, Beata Milowska i Krystyna Urbańska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…