21 MAJA 2023 r. – NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny:
  3. w środę – uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W naszym sanktuarium czuwanie przed obrazem Wspomożycielki, które rozpoczniemy o 17.30 nabożeństwem majowym z nieszporami, o godz. 18.00 Msza Święta i procesja różańcowa po placu św. Jacka, a zakończymy słodkim poczęstunkiem. Czuwanie poprowadzą księża proboszczowie z parafianami z Polanki Wielkiej i Polanki Górnej.

w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.

w sobotę –  od godz. 10.00 Apostolstwo Kobiet organizuje warsztaty dla Pań w salce parafialnej, a wieczorem w parafii Wniebowzięcia NMP odbędzie się czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00, następnie akatyst, agapa, konferencja i adoracja. Serdecznie zapraszamy!

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego i odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Słowo Boże w tym dniu wygłosi i sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. bp. Witalij Krzywicki, salezjanin pracujący na Ukrainie. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy i świętowania.

4. Poprzez formularz na stronie naszej parafii można umówić się na bezpłatne porady w powstałej Poradni Rodzinnej przy naszej parafii.

5. W gablotach i na stronie parafii można zapoznać się z informacjami o organizowanych pielgrzymkach. Zostało kilka miejsc na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy jako dziękczynienie za osobę św. bp. Józefa Bilczewskiego. Natomiast zapisy na pielgrzymkę Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej i Róż różańcowych na Jasną Górę można dokonać w zakrystii.

6. Jałmużna wielkopostna w wysokości 3100 zł zostanie przekazana na leczenie chorej na tętniaka Agnieszki Szczerbowskiej.

7. Zapisy na przyszły rok do sakramentu bierzmowania i I Komunii Świętej można dokonać poprzez złożenie deklaracji do 20 czerwca, które są dostępne na naszej stronie parafialnej i w zakrystii. I komunia Święta w przyszłym roku odbędzie się w sobotę 18 maja.

8. W sobotę w godzinach 15.00-18.00 zapraszamy na Rodzinny Ekopiknik do przedszkola na Zaborzu.

9. Kawiarenka parafialna będzie zamknięta do końca maja ze względu na remont.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.