21 STYCZNIA 2024 r. – III NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś nieszpory o godz. 18.00. Zapraszamy!
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła oraz patrona Zgromadzenia Salezjańskiego. W tym dniu czuwanie w naszym sanktuarium, które rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie o godz. 18.00 Msza święta w intencji czcicieli Matki Bożej, grup parafialnych i dobrodziejów.

w czwartek – święto nawrócenia św. Pawła, apostoła; nabożeństwo wieczorne do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o godz. 17.45.

w piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; jest to Dzień Islamu w Kościele Katolickim.

3. W przyszłą niedzielę odbędzie się sprawozdanie proboszcza.

4. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na kolędowanie na Mszach dopołudniowych z rodzinną kapelą Sikorskich z Lalik, a po Mszy o godz. 18.30 z naszym zespołem oratoryjnym ŁASKA.

5. Jasełka Salezjańskie zagramy jeszcze dziś i za tydzień o godz. 14.30 i 17.00. Rezerwacji należy dokonywać jedynie mailowo. Szczegóły na plakatach.

6. W piątek o godz. 18.00 na Mszę i spotkanie zaprasza Apostolstwo Kobiet.

7. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie to prosimy o taką  informację z danymi adresowymi na maila lub telefon parafialny. Do tych osób udamy się po umówieniu w najbliższym tygodniu.

8. W gablotach i na stronie parafii można zapoznać się z pielgrzymką we wrześniu po Sanktuariach Europy i organizowany w marcu wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Krakowie.

9. Już dziś zapraszamy na uroczystość ku czci św. Jana Bosko – patrona miasta Oświęcim i założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego – w środę 31 stycznia; w programie o godz. 17.00 koncert na sali teatralnej i o godz. 18.30 uroczysta Msza Święta w sanktuarium. Nowennę przed uroczystością rozpoczniemy w poniedziałek i będziemy odprawiać na Mszy wieczornej.

10. Msza o godz. 10.00: Dziś błogosławimy osoby chore i cierpiące. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

12. W tym tygodniu odeszła z naszej parafii do wieczności: Krystyna Książek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…