22 MAJA 2022 r. – VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA MB WSPOMOŻENIA WIERNYCH

1. Nabożeństwa majowe są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje.
  3. We wtorek uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W naszym sanktuarium czuwanie przed obrazem Wspomożycielki, które rozpoczniemy o 17.30 nabożeństwem majowym, o godz. 18.00 Msza Święta i procesja różańcowa po placu św. Jacka, a zakończymy słodkim poczęstunkiem. Czuwanie poprowadzi ks. proboszcz Sławomir Szczotka z parafianami z Brzezinki. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 7.30.
  4. W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza. Jest to dzień modlitw za wszystkie matki z okazji ich święta.
  5. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odmawiać na Mszy wieczornej. W tym dniu o godz. 18.30 spotkanie dla rodziców dzieci obchodzących I rocznicę komunii Świętej.
  6. Apostolstwo Kobiet zaprasza wszystkie panie w piątek na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie nt. źródła ikony.
  7. W sobotę od godziny 14.00 Rada Rodziców naszego Zespołu Szkół organizuje piknik rodzinny na boiskach szkolnych. Serdecznie zapraszamy!
  8. W ramach jubileuszu naszej parafii w tym miesiącu błogosławimy rodziny, dlatego proszę, aby każda rodzina zabrała ze sobą poświęcony modlitewnik.
  9. W tym tygodniu odeszła z naszej parafii: Zofia Noworyta. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…