22 sierpnia 2021r. – uroczystość odpustowa św. Jacka

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00. W uroczystość odpustową można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami, czyli stan łaski uświęcającej, komunia św. i odmówienie modlitw w intencjach Ojca Świętego.
  2. We wtorek 24 sierpnia miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożenia Wiernych. Czuwanie przed obrazem Wspomożycielki rozpoczniemy o godz. 17.30 Godzinkami ku czci N.M.P., o 18.00 Msza św. w intencji Czcicieli Wspomożycielki Wiernych, grup parafialnych i dobrodziejów, a po niej nabożeństwo maryjne z procesją różańcową po placu św. Jacka.
  3. W czwartek 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte w naszym Sanktuarium o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
  4. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dr Michała Kaletę, niech Św. Michał chroni Go od złego, a Maryja Wspomożycielka otacza swoją opieką.
  5. W sierpniu – miesiącu trzeźwości, zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych i wpisywania swoich postanowień do „księgi abstynencji”.
  6. W dniach od 26-29 sierpnia młodzieży z naszej parafii będzie uczestniczyć w Szczyrku w rekolekcjach przygotowujących liderów do ŚDM w Lizbonie.
  7. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopaków do Służby Liturgicznej w naszym Sanktuarium. Zaproszenie kierowane jest do uczniów od klasy 3 szkoły podstawowej w zwyż. Zapisy w zakrystii Sanktuarium i u ks. Krzysztofa Papierza.
  8. Sakrament bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 6 września na Mszy Świętej o godz. 18:00 w naszym Sanktuarium. Próby dla młodzieży przyjmującej ten sakrament odbędą się 1 i 2 września o godz. 16:00 w kościele, natomiast ostatnia próba 3 września o godz. 16:00, po której nastąpi spowiedź dla młodzieży przyjmującej sakrament. Obecność obowiązkowa.
  9. Rocznica I komunii Świętej w naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę 12 września na Mszy o godz. 11.30.
  10. W czasie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy i comiesięcznej spowiedzi. Wszystkich parafianom dziękujemy za składane ofiary na cele sanktuarium i ofiarowane modlitwy i uczynki w intencji naszej wspólnoty parafialnej.  W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne uzbieraliśmy 9042,20 zł. Bóg zapłać.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła Lucyna Budziło. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…