22 STYCZNIA 2023 r. – III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nieszpory o godz. 18.00 z I dniem nowenny przed uroczystością św. Jana Bosko, którą w tygodniu będziemy odprawiać podczas Mszy wieczornej.
  2. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła oraz patrona Salezjanów i Salezjanek. W tym dniu czuwanie w naszym sanktuarium, które rozpoczniemy godzinkami do NMP o godz. 17.30, następnie o godz. 18.00 Msza święta w intencji czcicieli Matki Bożej, grup parafialnych i dobrodziejów, a po niej różaniec.

w środę – święto nawrócenia św. Pawła, apostoła,

w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, Jest to Dzień Islamu w Kościele Katolickim,

w piątek – Apostolstwo Kobiet zaprasza na Mszę o godz. 18.00 i po niej na spotkanie.

w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić zewnętrzną uroczystość ku czci św. Jana Bosko. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Leszek Przybylski, michalita.

3. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego oratoryjnego zespołu „Łaska”. W repertuarze znalazły się tradycyjne kolędy i pastorałki, a także bardziej współczesne utwory bożonarodzeniowe. Koncert odbędzie w przyszłą niedzielę 29 stycznia po Mszy Świętej wieczornej, czyli ok 19.30.

4. Aktualny grafik wizyty duszpasterskiej można znaleźć na stronie parafii, w gazetce i w gablotach. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie to prosimy o taką  informację z danymi adresowymi na maila lub telefon parafialny. Do tych osób udamy się po umówieniu w najbliższym tygodniu.

5. W gablotach i na stronie parafii można zapoznać się z pielgrzymkami organizowanymi przez parafię w tym roku: Ziemia Święta, Misterium Męki Pańskiej w Krakowie i sanktuaria Czech i Słowacji.

6. Wejście do kancelarii w tym tygodniu będzie od strony placu św. Jacka.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

8. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii: Lech Czarnota i Stanisław Sobanik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…