23 CZERWCA 2024 r. –  XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 3. w poniedziałek –  uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu czuwanie w naszym sanktuarium o godz. 17.30 nabożeństwo, a o godz. 18.00 Msza Święta podczas której słowo wygłosi ks. Jarosław Wąsowicz nt. salezjanów męczenników II Wojny Światowej, a oprawę muzyczną zapewni zespół Fausystem. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Jan Staszel, któremu życzymy wszelkich łask Bożych.
 4. w piątek –  wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W tym dniu Msza o godz. 18.00 i spotkanie Apostolstwa Kobiet.
 5. w sobotę – uroczystość świętych Piotra i Pawła, apostołów. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Paweł Bróż, którego polecamy opiece Maryi Wspomożycieli Wiernych.
 6. W ubiegłą niedzielę tacę inwestycyjną zebrano 11.918 zł. Bóg zapłać.
 7. W kolejne poniedziałki do 22 lipca o godz. 19.00 w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu odbywać się będą Letnie Koncerty Organowe. Dziś o godz. 19.30 koncert organowy w naszym sanktuarium. Szczegóły na plakatach.
 8. Zaproszenie na pieszą i rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę oraz informacje o zapisach można znaleźć w gablocie i na stronie parafii. Zapisy w zakrystii i w oratorium. Ponadto informacje o pielgrzymkach do Gietrzwałdu i Wilna można znaleźć w gablotach.
 9. Ks. Biskup Roman Pindel zaprasza do dziękczynienia za beatyfikację ks. Michała Rapacza w niedzielę 7 lipca o godz. 11.00 do sanktuarium w Rajczy, gdzie pracował błogosławiony.
 10. Rodzina Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 14 lipca. Zapisy i szczegóły w biurze parafii św. Maksymiliana.
 11. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie otwarta w poniedziałek w godzinach 9.00-10.30 i w czwartek w godzinach 16.00-17.30. Natomiast Poradnia Rodzinna przy naszej parafii w okresie wakacyjnym będzie nieczynna.
 12. Dziś po Mszy o godz. 10.00 błogosławimy wdowców i osoby samotne oraz zapraszamy do naszej kawiarenki przygotowanej przez grupy parafialne. Od przyszłej niedzieli na czas wakacji zawieszamy działalność kawiarenki.
 13. Serdecznie zapraszamy na cykl wakacyjnych koncertów na Placu św. Jacka w ramach „Boskiego Grania”. Koncerty będą odbywały się w lipcu i sierpniu co tydzień w piątek o godz. 20:00. Pierwszy z nich odbędzie się 5 lipca i wystąpi nasz oratoryjny Zespół „Łaska”. Cykl koncertów zakończymy 30 sierpnia.
 14. Zapisy na przyszły rok do sakramentu bierzmowania i I Komunii Świętej można dokonać poprzez złożenie deklaracji do 30 czerwca, które są dostępne na naszej stronie parafialnej i w zakrystii.
 15. We wtorek z racji czyszczenia ławek i montażu ogrzewania nie będzie adoracji. Chętnych panów prosimy o pomoc przy ławkach we wtorek od godz. 8.30.
 16. Decyzją naszego przełożonego brat Sebastian Wiśniewski kończy posługę w naszej wspólnocie i od sierpnia będzie pracował w Krakowie. Dziękujemy za jego służbę i polecamy go w modlitwie.
 17. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii: Jan Kosek i Paweł Foltyn. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…