23 maja 2021 r. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że do przyszłej niedzieli Przenajświętszej Trójcy jest okazja przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej!

2. Serdecznie dziękujemy katechetkom – Siostrze Felicycie i Pani Renacie za przygotowanie dzieci do I Komunii Św. i uroczystości komunijnej w naszej parafii; ks. Marianowi za konferencje dla nich i rodziców oraz za Msze św. w „Białym Tygodniu”; Siostrze Oldze za przystrojenie kościoła i paniom, które sprzątały kościół. Wszystkim, którzy pomagali przy organizacji tej uroczystości bardzo dziękujemy!

3. Jutro obchodzimy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Mszę św. o godz. 18.00 zakończymy nabożeństwem majowym z procesją po placu św. Jacka, jeśli pogoda na to pozwoli. Podczas nabożeństwa Apostolat „Margaretek” naszej parafii złoży uroczyste ślubowanie obejmując swoją modlitwą wybranych kapłanów: ks. Dariusza Bartochę, ks. Piotra Smolke, ks. Aleksandera Karkoszke, ks. Bogusława Zawade, ks. Franciszeka Janyge, ks. Jana Staszela i ks. Mirosława Gajde. Prosimy o obecność osoby ślubujące i obejmowanych modlitwą księży z naszego domu.

4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 otwarte spotkanie modlitewne.

5. Dla młodzieży mającej w czwartek przyjąć sakrament Bierzmowania w środę (26.05.) o godz. 16.00 będzie ostatnia próba i sakrament Spowiedzi św..

6. W czwartek (27.05.), w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o godz. 16.00 młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk Ks. Bpa Romana Pindla sakrament Bierzmowania. Wewnątrz kościoła będą mogli być obecni tylko młodzież bierzmowana ze swoimi świadkami. Dla pozostałych uczestników uroczystości są przygotowane namioty i krzesełka na placu św. Jacka.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i czwartek tylko w godzinach przedpołudniowych.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się 5 czerwca br.. Zgłoszenia przyjmujemy od dziś do następnej niedzieli (30.05.) w zakrystii, kancelarii bądź telefonicznie. Koszt przy minimum 20 uczestnikach wynosi 55 złotych.