24 listopada 2019r. – Niedziela Chrystusa Króla..

1. Dziś w Niedzielę Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny odmawiając Akt poświecenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

2. Różaniec za zmarłych dziś w naszym kościele o godz. 17.30, a o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. We wtorek 26 listopada zapraszamy o godz. 18.45 do kaplicy św. Jacka na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez SECIM.

4. Od piątku 29 listopada rozpoczynamy nowennę do Niepokalanej która będzie prowadzona do soboty 7 grudnia w czasie wieczornych mszy św.

5. Dziś jest dostępny kolejny numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

6. W ubiegły czwartek odbyło się  spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w trakcie którego zostały omówione przygotowania do zbliżających się świąt oraz kwestie związaną z organizacją innych wydarzeń parafialnych. Radcy przedstawili kilka sugestii duszpastersko-organizacyjnych i zostali zapoznani ze stanem prowadzonych prac remontowych. Został także przedstawiony plan inwestycji i remontów planowanych w 2020 roku.

7. Za tydzień w niedzielę 1 grudnia rozpoczynamy adwent – czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Syna Bożego. Roraty w naszym sanktuarium będą odprawiane o godz. 17.00. a w soboty o godz. 8.00. Wzorem lat ubiegłych opłatki, świece „Caritas” i kalendarze będzie się można nabyć po niedzielnych mszach św. w przedsionku kancelarii parafialnej.

8. W środę 4-go grudnia o godz. 10.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium górników z rodzinami na uroczystą Mszę świętą ku czci świętej Barbary.

Po Mszy świętej górnicy zapraszają na wspólną biesiadę, szczegóły są dostępne na plakatach.

Ks. Marek Głuch sdb – proboszcz