24 stycznia 2021 r. – III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś po raz drugi obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka we wrześniu 2019 r.

2. Dzisiejsza niedziela jest „Dniem solidarności z Chorwacją”. Modlimy się dziś szczególnie za poszkodowanych przez trzęsienie ziemi, a po każdej Mszy św. przy drzwiach kościoła nasza młodzież z wolontariatu prowadzi zbiórkę do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji pomocy ofiarom.

3. W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy pisemne podziękowania za zaangażowanie się naszych parafian i wolontariuszy w przeprowadzone u nas zbiórki „Paczuszka dla maluszka” i „Kredkobranie”. Umieściliśmy je w gablotkach parafialnych. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą ofiarność i wsparcie. „Bóg zapłać!”

4. Zapraszamy dziś na „Wieczór kolęd” do naszego Sanktuarium na godz. 17.00. Prosimy o dostosowanie się do obostrzeń i zaleceń sanitarnych wynikających z panującego stanu epidemii!

5. We wtorek (26.01.) po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

6. Przez kolejne dni aż do następnej soboty na zakończenie każdej Mszy św. wieczornej odprawiamy nowennę do Św. Jana Bosko. Poprzez nią pragniemy przygotować się do uroczystego wspomnienia naszego patrona, przypadającego w następną niedzielę (31.01.). Słowo Boże będzie głosił w tym dniu ks. Zygmunt Kostka, wikariusz inspektora.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o 18.30 Msza św. w ich intencji.

8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.