31 stycznia 2021 r. – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA BOSKO

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej oraz w innych wspólnotach salezjańskich obchodzimy uroczystość Świętego Jana Bosko. Także pozostałe parafie Oświęcimia świętują Księdza Bosko – patrona miasta. Już teraz wyrażamy naszą wdzięczność ks. Zygmuntowi Kostce za jego obecność i głoszone nam Słowo Boże!

2. Dziś o godz. 17.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych i Msza św. o godz. 18.30 w ich intencji.

3. We wtorek (2.02.) obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Dzieci pierwszokomunijne z ich rodzicami zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00, w czasie której odbędzie się poświęcenie świec komunijnych i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek (5.02.) przed południem odwiedzimy chorych z naszej parafii po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym. W tym dniu w naszym Sanktuarium spowiedź od godz. 15.00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

5. Z okazji Światowego Dnia Chorego w sobotę, 13 lutego, zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę św. w intencji chorych z naszej parafii o godz. 9.00. Podczas Mszy udzielimy chorym sakramentu namaszczenia.

6. Serdecznie dziękujemy za modlitwę za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji i złożone dla nich ofiary pieniężne. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek kwotę 4.990,- zł, które już wysłaliśmy. Dziękujemy wszystkich ofiarodawcom i młodym wolontariuszom.

7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii. Polecamy nowy numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

8. W mijającym miesiącu zakończyli swoją ziemską pielgrzymkę następujący nasi parafianie: Aniela Zajas, Genowefa Nabagło, Józefa Setlak, Kazimierz Domasik, Antoni Klaja, Kazimierz Mitoraj, Józefa Chowaniec i Jan Heród.