25 GRUDNIA 2022 r. – BOŻE NARODZENIE

  1. Życzenia:

Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał (Łk 2,14)

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszego Dzieła Salezjańskiego!

Życzymy, aby nowo narodzony Książe Pokoju – Jezus Chrystus przyniósł Wam dar pokoju serca, w których rozbłyśnie Chwała Boża. Niech Jego Miłość otuli Wasze serca i da moc do podejmowania trudów budowania Bożego Królestwa na ziemi. Niech oświeci Wasze serca, abyście byli znakami Jego obecności w świecie. Niech odrodzi Wasze serca, aby płonęły żywą wiarą we wspólnocie Kościoła.

2. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Rozkład Mszy według porządku niedzielnego,

– we wtorek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty,

– w środę – święto Świętych Młodzianków męczenników,

w czwartek –  kancelaria będzie czynna tylko w godzinach dopołudniowych,

– w piątek – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa,

w sobotę – o godz. 8.30 odmówimy różaniec za zmarłych, a o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę za zmarłych parafian w bieżącym roku. Wieczorna Eucharystia o godz. 18.00 będzie połączona z nabożeństwem przebłagalnym i rocznym sprawozdaniem proboszcza,

w przyszłą niedzielę, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki będziemy się modlić o pokój na świecie.

3. W uroczystość Trzech Króli jest planowana premiera Salezjańskich Jasełek. Rezerwacji miejsc można dokonać telefonicznie lub mailowo. Szczegóły na stronie parafii i na plakatach.

4. Rozkład wizyty duszpasterskiej, która rozpoczniemy 2 stycznia ukaże się we wtorek po świętach na stronie parafii i w gablotach.

5. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania i udekorowania naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia: siostrze zakrystiance, paniom sprzątającym nasz kościół i naszym panom pracownikom. Dziękuję wspólnocie Domowego Kościoła za przygotowanie szopki, Panu organiście, Siostrze i pani katechetce. Bardzo dziękuję wszystkim salezjanom, którzy pełnili posługę w konfesjonale. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane na cele sanktuarium, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę na inwestycje zebraliśmy 13211 zł, a na kiermaszu świątecznym uzbierano 2040 zł. Bóg zapłać!

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Helena Kwaśny i Eugeniusz Rządkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…