25 lipca 2021 r. – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który jest okazją do przypomnienia, że Kościół nigdy nie może być daleko od tych, którzy niosą krzyż. Hasło przewodnie, wybrane przez Ojca Świętego, „Jestem z tobą przez wszystkie dni”, bardzo jasno wyraża pragnienie każdej wspólnoty kościelnej – czy to w czasie pandemii, czy w lepszych czasach, które, miejmy nadzieję, wkrótce nadejdą – by być zawsze z osobami starszymi. Pamiętajmy o nich również w modlitwie.

2. Dziś również w szczególny sposób modlimy się w intencji ofiar i poszkodowanych w wyniku nawałnic, które nawiedziły ostatnio naszą Ojczyznę oraz inne kraje Europy.

3. Dziś po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i ich pojazdy. A o godz. 17.30 zapraszamy na wypominki roczne i na Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.30.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna. W ważnych sprawach, takich jak np. pogrzeb, prosimy o kontakt telefoniczny lub przez portiernię szkoły salezjańskiej.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana Tajemnic Różańcowych.

6. 1 sierpnia rozpoczynamy w Polsce miesiąc trzeźwości i abstynencji.

7. Naszym parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek oraz gościom odwiedzającym nasze Sanktuarium życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy o Bożych przykazaniach i zasadach sanitarnych.

8. Wszystkim przypominamy o obowiązkowym udziale w Powszechnym Spisie Narodowym, który trwa i zakończy się 30 września br.. Więcej informacji w gablotce parafialnej i pod linkiem https://spis.gov.pl/.

9. Zachęcamy do skorzystania z rządowego programu „Dobry Start”, tzw. 300 plus dla ucznia. Świadczenie jest wypłacane przez ZUS. Bliższe informacje znajdują się w gablotce parafialnej.