25 października 2020 r. – 30 Niedziela Zwykła

1. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. udzielona wszystkim wiernym na terenie naszej diecezji. Równocześnie zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. poprzez media oraz do wspólnej modlitwy w rodzinach. Do odwołania zawieszone zostają spotkania wszystkich grup parafialnych i formacyjnych. Wciąż obowiązują wszystkie zalecenia podane 17 października br.

2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedzielę o godz. 18.00, a w tygodniu o 17.00.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 otwarte spotkanie modlitewne.

4. Do środy (28.10.) trwają zapisy na eksternistyczne Seminarium Odnowy Wiary przygotowane przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody. Można w nim uczestniczyć przez internet. Rozpoczęcie 30.10.. Więcej informacji w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

5. Ze względu na panującą epidemię w tym roku nie będzie Korowodu Świętych. W związku z tym od dziś rozpoczynamy konkurs internetowy dla dzieci. Celem konkursu jest poznanie świętych, z którymi spotykamy się w naszej świątyni. Bliższe informacje na naszej stronie internetowej.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych.

7. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce w drugą niedzielę listopada (8.11.) po Mszy św. godz. 8.30.

8. Czytelnie wypełnione kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominkami rocznymi prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej (nie do skarbonek!).

9. Dziś o godz. 18.30 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii. Szczególnie polecany darmowy nowy numer gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Słowo do Wiernych na czas Uroczystości Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to czas, kiedy w sposób szczególny myślimy o naszych bliskich, którzy już zakończyli ziemską pielgrzymkę. Nawiedzanie cmentarzy i modlitwa nad grobami zmarłych z naszych rodzin, bliskich i przyjaciół jest pięknym i potrzebnym znakiem naszej wiary w zmartwychwstanie.
W tym roku ten szczególny czas naznaczony został wzmagającą się pandemią koronowirusa, wzywając nas wszystkich do większej ostrożności i odpowiedzialności podczas odwiedzania cmentarzy.
Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze.
Dlatego zachęcamy wszystkich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad. Nawiedzając cmentarze zachowajmy wszystkie obostrzenia mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i innych osób.
Niech czas modlitwy za zmarłych napełnia nasze serca nadzieją i umacnia naszą wiarę w Zmartwychwstanie Chrystusa.
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej