25 WRZEŚNIA 2022 r. – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – JUBILEUSZ 70/25 LAT POWSTANIA PARAFII I KONSEKRACJI KOŚCIOŁA

1. Trwa XXI Tydzień z Ewangelią. Szczegóły na plakatach. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo. W tym dniu o godz. 18.45 spotkanie modlitewne w naszym sanktuarium,

w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika,

w czwartek – święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu swoje imieniny obchodzą ks. Michała Kaleta i ks. Michał Libor. Solenizantom życzymy Bożych łask i opieki Maryi Wspomożycielki. Mszę imieninową solenizanci odprawią w sobotę o godz. 8.00. Zapraszamy!

w piątek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu też miesięczne wspomnienie Św. Jana Bosko, przez którego wstawiennictwo polecimy Bogu: dzieci, młodzież i wychowawców, a także mieszkańców Oświęcimia w czasie Mszy i nabożeństwa o godz. 18.00.

w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji. W tym dniu o godz. 17.00 Msza  Święta z poświęceniem róż w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych w Oświęcimiu.

2. W I sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi na Mszy o godz. 8.00 i również rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 18.00. Zapisów do prowadzenia rozważań różańcowych w poszczególne dni można dokonać w zakrystii.

3. Zapraszamy na koncert autorstwa Pana Jana Kantego Pawluśkiewicza pt. „Przez tę ziemię przeszedł Pan”. Koncert z udziałem 140 muzyków, odbędzie się w kościele Św. Józefa na Zasolu w sobotę o godz. 19.00. Więcej informacji na plakatach.

4. W sobotę 8.10 jest organizowana pielgrzymka Apostolstwa Margaretek do Łagiewnik. Zapisy w zakrystii.

5. W czwartek o godz. 18.30 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się Msza z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez O. Józefa Witka, franciszkanina.

6. Wszystkich seniorów 60+ pragnących wziąć udział w projekcie „Zielona Inicjatywa” na temat ekologii i ochrony środowiska zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 10.00 do salki parafialnej.

7. Na portierni „Dzieło Kolpinga” zbiera konserwy na pomoc Ukrainie.

8. W ubiegłą niedzielę na renowację sanktuarium uzbieraliśmy 11142 zł. Bóg zapłać.

9. Od przyszłej niedzieli uruchamiamy kawiarenkę parafialną po Mszach o godz. 10.00 i 11.30, którą animować będą grupy parafialne.

10. Z tyłu kościoła można zobaczyć zdjęcia z historii naszego Kościoła.

11. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: Bogdan Huczek i Jan Zajas. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…