3 października 2021 r. – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza niedziela po raz 4 jest obchodzona jako dzień modlitw w intencji ochrony Bożego Stworzenia, a św. Franciszek patronuje chrześcijańskiemu wymiarowi ekologii. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy.
 2. Kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary odbędzie się w naszym sanktuarium w najbliższy wtorek o godz. 18.45. W planie wspólne rozważanie Słowa Bożego i dzielenie się Nim w małym grupach. Więcej informacji na plakatach.
 3. W środę swoje imieniny obchodzi ks. Artur Siewarga, kierownik katechizacji w naszej szkole. Polecamy go opiece Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. 
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Prośmy o nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. W tym też dniu wspomnienie NMP Różańcowej.
 5. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej. Zapisów do prowadzenia rozważań różańcowych na poszczególne dni można dokonać w zakrystii.
 6. Stały konfesjonał zostanie wznowiony od 4 października. Od poniedziałku do piątku można skorzystać ze spowiedzi w naszym sanktuarium w godzinach 9.00-10.30 i 15.30-17.00 i w sobotę do południa w godzinach 9.00-10.30.
 7. W sobotę 9 października pielgrzymka Apostolatu Margaretka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Łagiewniki. Zbiórka o godz. 7.00 na placu św. Jacka.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXI dzień papieski. Wolontariusze ze szkoły na Zaborzu będą zbierać do puszek ofiary na fundusz stypendialny dla zdolnej i ubogiej młodzieży.
 9. W tylnej części kościoła przy gazetach wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Czytelnie wypełnione prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. Oratorium wznawia swoją działalność od 4 października. Zajęcia edukacyjno-sportowe dla dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-19.00 i dla młodzieży w czwartki i piątki od 19.00-21.00.
 11. Wszystkich parafianom dziękujemy za składane ofiary na cele sanktuarium i ofiarowane modlitwy i uczynki w intencji naszej wspólnoty parafialnej. 
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: Zofia Grabowska, Stanisław Kozak, Krzysztof Rymkiewicz i Józef Brandys. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…