26 GRUDNIA 2021 r. – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania i udekorowania naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia: siostrze zakrystiance, pani Czesławie i p. Krystynie, naszym panom pracownikom. Dziękuję wspólnocie Domowego Kościoła za przygotowanie szopki, Panu organiście Krystianowi, Pani katechetce Renacie i zespołom, które muzycznie ubogaciły liturgię tych świętych dni, scholi Canticum i chórowi naszych Pań oraz Służbie Liturgicznej. Bardzo dziękuję wszystkim Salezjanom, którzy pełnili posługę w konfesjonale.
  2. Dziś w naszym kościele wypominki roczne za zmarłych o godz. 17.30 i Msza św. w ich intencji o 18.30.
  3. W poniedziałek 27.12 kancelaria będzie nieczynna. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
  4. W piątek 31.12 zapraszamy na godz. 9.00 na Mszę św. za zmarłych parafian, którzy odeszli do Pana w kończącym się 2021 roku.
  5. W Sylwestra zapraszamy również na Mszę św. w intencji parafian i uczęszczających do naszego sanktuarium połączoną z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym o godz. 17.00 z okazji zakończenia roku kalendarzowego. W tym dniu Biskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
  6. W pierwszy dzień Nowego Roku, w pierwszą sobotę miesiąca, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu w naszym kościele Msze św. według porządku niedzielnego.
  7. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze parafialne na rok 2022.
  8. Kapłana z wizytą duszpasterską do domu można zgłosić przez naszą stronę parafialną wypełniając formularz „ZGŁOŚ KOLĘDĘ” lub w zakrystii do 28 grudnia. Zgłoszone rodziny kapłan odwiedzi w styczniu po wcześniejszym ustaleniu terminu. Grafik Mszy Świętych z błogosławieństwem kolędowym, które odprawimy w od 3 do 14 stycznia o godz. 18.00 dla mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.
  9. W niedzielę 2 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy na koncert kolęd wykonaniu Młodzieżowego Domu Kultury i Przyjaciół w naszym sanktuarium.
  10. Uroczystość Trzech Króli 6.01 jest planowana premiera Salezjańskich Jasełek. Rezerwacji miejsc można dokonać jedynie telefonicznie lub mailowo. Szczegóły na stronach internetowych i na plakatach.
  11. Intencje za śp. Jana i Katarzynę Mańda oraz Tadeusza Baran i Marka Jakubowskiego zostaną w tym tygodniu odprawione poza sanktuarium.
  12. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane na cele sanktuarium, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać!
  13. W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty: Józefa Gruszka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…