26 LUTEGO 2023 r. – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu można składać do skarbony na kwiaty. Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium w piątki o godz. 8.30, 17.15 i 19.30. W przy ołtarzu św. Stanisława Kostki jest wystawiona księga abstynencji i grafik dobrowolnego postu w intencji powołań.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – zapraszamy na Mszę o godz. 18.00, a po niej na spotkanie do salki parafialnej małżeństwa z naszych parafialnych Kręgów Rodzin oraz te małżeństwa, które wyrażają chęć wstąpienia do Nowego Kręgu. W tym też dniu o godz. 19.00 w sali teatralnej spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

– we wtorek – z racji ostatniego dnia miesiąca o godz. 18.00 Msza za dzieci i młodzież oraz wychowawców i mieszkańców miasta przez wstawiennictwo św. Jana Bosko.

w sobotę – święto św. Kazimierza Królewicza.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się  modlić o nowe powołania do naszej Rodziny Salezjańskiej i za powołanych. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa i odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00, a po niej Droga Krzyżowa. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 8.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Słowo Boże wygłosi do nas ks. Mateusz Wójcik, dyrektor Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Program rekolekcji znajduje się na stronie parafii i w gablotach. Natomiast od poniedziałku do środy w naszym sanktuarium rekolekcje będzie przeżywać młodzież z Zespołu Szkół Salezjańskich.

5. W każdą IV niedzielę miesiąca na zakończenie Mszy św. o godzinie 10.00 udzielamy indywidualnego błogosławieństwa wdowcom i osobom samotnym.

6. Zarząd Byłych Wychowanków Salezjańskich ogłasza nabór mężczyzn do chóru „Auxilium”. Próby we wtorki i piątki o godz. 17.00. Więcej informacji w gablotach.

7. Szkoła Podstawowa na Zaborzu organizuje 1 marca w godzinach 16.00-18.00 dzień otwarty i zaprasza 6-latków i 7-latków z opiekunami.

8. Do skarbony przy kracie można wesprzeć osoby, które ucierpiały wskutek trzęsienia ziemi w Turcji. W ubiegłą niedzielę na inwestycje uzbieraliśmy 13.135 zł. Bóg zapłać.

9. Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego – Skauci Europy – zapraszają dziewczynki w wieku 12-17 lat w swoje szeregi. Więcej informacji na ulotkach.

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Anna Morek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…