26 MAJA 2024 r. –  NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 3. w poniedziałek – na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie w kawiarence zapraszają Kręgi Rodzin.
 4. we wtorek – wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.
 5. w środę – wspomnienie bł. Józefa Kowalskiego, salezjanina.
 6. w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Ze względu na procesję eucharystyczną nie będzie u nas mszy o godz. 8.30 i 10.00. W tym roku procesję Bożego Ciała rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 9.00 w naszym sanktuarium i wyruszymy z procesją ul. Jagiełły, ul. Zaborską i ul. Sienkiewicza na Plac Kościuszki, a następnie ul. Dąbrowskiego przejdziemy do kościoła Wniebowzięcia NMP. Prosimy mieszkańców o udekorowanie okien i balkonów emblematami religijnymi. Do udziału w uroczystości zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe sypiące kwiaty, grupy apostolskie i modlitewne, poczty sztandarowe i feretrony oraz panów niosących baldachim.
 7. w piątek – święto Nawiedzenia NMP i uczcimy św. Jana Bosko. W tym dniu jest dyspensa do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 8. w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika i zarazem I sobota miesiąca. Na Mszy o godz. 8.00 oddamy część Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu też rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać o godz. 17.30. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną po placu św. Jacka.
 9. Komunikat dyrektorów wydziałów katechetycznych w Polsce na temat religii w szkole i działań MEN można przeczytać w gablotach i na stronie parafii.
 10. W przyszłą niedzielę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka na kaplicówkę do Skoczowa ku czci św. Jana Sarkandra. Początek pielgrzymki o godz. 10.30.
 11. Serdecznie zapraszamy dziś o godz. 19.30 do naszego sanktuarium na koncert organowy, pierwszy z cyklu koncertów charytatywnych na rzecz odrestaurowania naszych organów. Szczegóły na plakatach.
 12. W ubiegłą niedzielę na inwestycje zebraliśmy 12.126 zł. Bóg zapłać.
 13. Dziś po Mszy o godz. 10.00 udzielamy Błogosławieństwa Bożego wdowcom i osobom samotnym i zapraszamy do kawiarenki po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 przygotowanej przez nasze grupy parafialne.
 14. W ubiegły piątek w szpitalu zmarł biskup senior naszej diecezji ks. Janusz Zimniak. Uroczystości pogrzebowe odbędą się piątek 31 maja o godz. 10.00 w katedrze w Bielsku Białej i potem odprowadzenie na cmentarz katedralny. Z naszej parafii odeszła do wieczności Renata Wędrzyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…