26 września 2021 r. – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś rozpoczął się XX tydzień z Ewangelią. Dobra Nowina będzie głoszona na żywo i online. Szczegóły na stronie diecezji Bielsko-Żywieckiej. Dziś ostatnia niedziela miesiąca – o godz. 17.30 różaniec, a o 18.30 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zapraszamy.
  2. Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary, które odbędzie się w naszym sanktuarium w najbliższy wtorek o godz. 18.45, przygotowane przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody. W planie wspólne rozważanie Słowa Bożego i dzielenie się Nim w małym grupach. Więcej informacji na plakatach.
  3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Swoje imieniny w tym dniu obchodzi ks. Michał Kaleta i ks. Michał Libor, a także w tym tygodniu obchodził ks. Bogusław Zawada. Solenizantów polecamy opiece MB Wspomożenia Wiernych. Mszę Świętą imieninową ks. Michał odprawi w czwartek o godz. 18.00.
  4. W czwartek, w ostatni dzień miesiąca na Mszy św. o godz.18.00, uczcimy również św. Jana Bosko, ojca i nauczyciela młodzieży oraz patrona naszego dzieła i miasta.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek, 1 października w godzinach porannych odwiedzimy chorych naszej parafii. W tym dniu spowiedź w naszym sanktuarium od godz. 15.00, o godz. 17.00 Msza św., a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.
  6. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej. Zapisów do prowadzenia rozważań różańcowych w poszczególne dni można dokonać w zakrystii.
  7. W święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, 1 października, Siostry Karmelitanki zapraszają na Mszę św. z obrzędem poświęcenia płatków róż o godz. 17.00.
  8. Stały konfesjonał zostanie wznowiony od 4 października. Od poniedziałku do piątku można skorzystać ze spowiedzi w naszym sanktuarium w godzinach 9.00-10.30 i 15.30-17.00 oraz w sobotę w godzinach 9.00-10.30.
  9. Transmisja Mszy Św. z naszego sanktuarium w każdą niedzielę o godz. 10.00 na kanale Youtube dla chorych i tych, którzy pozostają w domach naszej parafii.
  10. W sobotę 2 października odbędzie się pielgrzymka do sanktuariów Podhala. Zbiórka o godz. 7.00 na placu Jacka. Z kolei w sobotę 9 października pielgrzymka Apostolatu Margaretka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Łagiewniki. Koszt to 50 zł. Zapisy w zakrystii.
  11. Dziś też do puszek można wesprzeć nasze diecezjalne radio Anioł Beskidów.
  12. Wszystkich parafianom dziękujemy za składane ofiary na cele sanktuarium i ofiarowane modlitwy i uczynki w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  14. W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty: Jan Chowaniec i Franciszek Górski. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…