27 czerwca 2021 r. – 13 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś po każdej Mszy św. przy drzwiach kościoła członkowie wspólnoty Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zbierają do puszek ofiary na wsparcie 4-osobowej grupy świeckich misjonarzy wyjeżdżających na misje do Ghany. W tej grupie jest też nasza parafianka Pani Ola, która na końcu Mszy św. w kilku słowach przybliży nam zadania stojące przed misjonarzami.

2. Ksiądz Marian Gruszczyk i Siostra Felicyta wolą swoich przełożonych zostali w tym roku skierowani do pracy duszpasterskiej w nowych placówkach. Wyrażamy im ogromną i serdeczną wdzięczność za lata posługi wśród nas i życzymy im obfitości Bożych łask i błogosławieństwa na dalszej drodze kroczenia za Chrystusem i w pracy dla dobra wiernych w Jego Kościele.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na koncert Salezjańskiej Orkiestry Młodzieżowej na pl. św. Jacka, o 18.00 na nabożeństwo czerwcowe w kościele, a o 18.30 na Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. Dziś upływa termin składania zgłoszeń przez uczniów, którzy pragną w przyszłym roku przyjąć sakrament bierzmowania. Zgłoszenia można oddać jeszcze dziś w zakrystii po każdej Mszy św..

5. We wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne po Mszy św. wieczornej.

6. W pierwszy piątek m-ca przed południem odwiedzimy chorych naszej parafii, którzy uprzednio zostaną zgłoszeni telefonicznie lub w kancelarii. Od godz. 15.00 w Sanktuarium okazja do spowiedzi św.. i Msza św. o godz. 17.00.

7. W ubiegły czwartek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na którym m. in. omówiono kwestię zmian personalnych w parafii oraz przedstawiono koszty naprawy dachu nad salkami przyległymi do zakrystii i do nowej części kościoła oraz nad pomieszczeniami od strony ul. św. Jana Bosko. Koszty napraw wyniosły blisko 39 tys. zł i zostały podzielone między Zakład Salezjański i Parafię. Udział naszej parafii w kosztach to 18 tys. zł.

8. W miesiącu lipcu, kancelaria parafialna nie będzie funkcjonować regularnie. Wszelkie sprawy formalne, jak np. uzyskanie dokumentów do ślubu, zaświadczeń dla chrzestnych, świadków prosimy załatwić w tym tygodniu do piątku.

9. Msze gregoriańskie za: + Agatę Wojtalę, + Małgorzatę Kramarczyk i + Stanisława Jasińskiego w ostatnie trzy dni czerwca będą poza Sanktuarium.

10. Zachęcamy do udziału w akcji pomocy pogorzelcom z Nowej Białej w powiecie nowotarskim organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi im. „Dzieci Oświęcimia”. Bliższe informacje można znaleźć na plakacie w gablotce parafialnej.