27 LUTEGO 2022 r. – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych dziś o godz. 17.30, a o 18.30 Msza w ich intencji.
  2. Od dziś do soboty trwa tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podejmowania ofiar za grzechy i przyrzeczeń abstynenckich. Księga jest wystawiona przy ołtarzu św. Józefa.
  3. W poniedziałek w ostatni dzień miesiąca Msza Święta z kazaniem z okazji wspomnienia św. Jana Bosko.
  4. Katechezy dla młodzieży i dorosłych w naszym sanktuarium w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45. Zapraszamy!
  5. W środę rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 17.00, 18.00 i 20.00. Dodatkowo adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 19.00 do 20.00. Jest to dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (3 posiłki a 1 do syta). Zachęcamy do uczynków pokutnych i dzieł miłosierdzia oraz uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych, za które możemy uzyskać odpust zupełny. Droga krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 8.30, 17.00 i 19.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa przed obrazem Maryi Wspomożycielki. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa i odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00, a po niej Droga Krzyżowa. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium od godz. 15.00 do 18.00. W piątek obchodzimy też dzień modlitw i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.
  7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ogrzewanie 10.497 zł. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę zbierzemy ofiary do puszek na pomoc Ukrainie.
  8. Przy gazetach można zabrać kartki do wypełnienia na kandydatów do Rady Parafialnej. Termin składania propozycji kandydatów to 19 marca.
  9. W lutym błogosławimy chorych na Mszach o godz. 10.00 i 11.30, a w marcu osoby uzależnione.
  10. Od 1 marca przestają obowiązywać limity wiernych w Kościołach, a pozostają jedynie zakrywanie nosa i ust maseczką oraz dezynfekcja rąk.
  11. W zakrystii można się zapisać na misterium Męki Pańskiej wystawiane przez alumnów Wyższego Seminarium Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie, które odbędzie się w sobotę 26 marca. Koszt to 65 zł.
  12. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii: Irena Zapała, Irena Chowaniec i Sławomir Sarna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…