27 października 2019 – 30 Niedziela Zwykła.

1. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe, i o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Kartki z wypominkami na miesiąc listopad i wypominki roczne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki w naszym kościele będą odmawiane w miesiącu listopadzie w dni powszednie o godz. 17.30,  a w niedzielę o godz. 18.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będzie odmawiany różaniec i odprawiana msza św. o godz. 18.30 w ostatnią niedzielę miesiąca.

3. W najbliższy poniedziałek i czwartek zapraszamy na katechezy prowadzone przez Neokatechumenat. Rozpoczęcie w kościele o godz. 18.45.

4. W środę 30 października serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na „Korowód  Świętych” połączony z nabożeństwem różańcowym. Rozpoczęcie w Kościele Sióstr Serafitek przy Placu Kościuszki o godz. 16.30, po czym ulicami miasta przejdziemy do naszego Sanktuarium. Zachęcamy dzieci do przebrania się w postać ulubionego świętego i prosimy o zabranie ze sobą latarek.

5. W piątek 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Mszę święte w naszym kościele według rozkładu niedzielnego. O godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym i komunalnym msza św. i procesja różańcowa w intencji zmarłych. Szczegółowy rozkład nabożeństw na oświęcimskich cmentarzach jest dostępny w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Ze względu na to że pierwszy piątek miesiąca listopada wypada w tym roku w Uroczystość Wszystkich Św. do zgłoszonych chorych udamy się w piątek 8 listopada w godzinach porannych.

6. W sobotę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

7. W dniach od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące przez przystąpienie do spowiedzi i komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w intencji Ojca świętego, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i pobożne nawiedzenie cmentarza.

8. Przyjmujemy zgłoszenia dzieci, młodzież i dorosłych – wszystkich, którzy chcą zagrać w tegorocznych „Jasełkach Salezjańskich”. Zapisy u Pani Jolanty Zapały i ks. Ryszarda. Pierwsze spotkanie i próba odbędzie się w środę, 6 listopada, o godz. 17.00 w sali teatralnej przy kościele.  Obecność jest obowiązkowa, gdyż na spotkaniu przydzielimy role oraz wybierzemy osoby śpiewające i tańczące. Dalsze informacje zamieszczane będą na Facebooku – profil „Jasełka – aktorzy”. Zapraszamy!

10. W przyszłą niedzielę 3 listopada zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na terenie obozu Auschwitz – Birkenau. Początek przy „Bramie Śmierci” o godz. 14.00.