27 LISTOPADA 2022 r. – I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który w tym roku jest przeżywany pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
  2. Wypominki do końca listopada o godz. 17.30. Dziś różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych o godz. 17.30 a po nim Msza Święta w ich intencji.
  3. Roraty w naszej parafii o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00 z niespodzianką. Na Roraty zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież z lampionami. Od wtorku rozpoczynamy Nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP, którą będziemy odmawiać na roratach.
  4. Kalendarz liturgiczny:

w środę – święto św. Andrzeja, apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi dyrektor naszej szkoły ks. Andrzej Urbańczyk. Solenizanta polecamy Bogu przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki Wiernych.

w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się  modlić o nowe powołania do naszej Rodziny Salezjańskiej i za powołanych. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa i odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 8.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Stąd nauki rekolekcyjne w adwencie wygłosi do nas ks. Andrzej Policht i zbierze ofiary do puszek.

7. Msza św. dla górników i ich rodzin z racji wspomnienia św. Barbary w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

8. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece wigilijne i opłatki oraz Apostolstwo Kobiet rozpocznie akcje „Paczuszka dla maluszka”. Również za tydzień w niedziele po Mszach Świętych Ochotnicza Straż Pożarna w Oświęcimiu będzie rozprowadzać kalendarze strażackie.

9. W ubiegłą niedzielę na inwestycje w naszym sanktuarium uzbieraliśmy 10.620 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

10. W przyszłym roku w dniach 23.06-1.07 jest organizowana 9-dniowa pielgrzymka do Ziemi Świętej z naszej parafii. Zapisy dokonuje się przez link do formularza wskazany na stronie internetowej i Facebooku naszej parafii. Szczegóły również na plakatach.

11. W niedziele po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 błogosławimy wdowy i wdowców oraz zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Dorota Tokarz i Jan Modrzejewski. Wieczny odpoczynek racz imdać Panie…