28 KWIETNIA 2024 r. –  V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

  1. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – święto Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

we wtorek – wspominamy św. Jana Bosko i będziemy się modlić na Mszy o godz. 18.00 za młodzież, wychowawców i mieszkańców miasta Oświęcim.

w środę –  wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, modlimy się o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy i za tych, którzy zostali jej pozbawieni.

w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa.

w piątek – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze w naszym sanktuarium według porządku niedzielnego. O godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny po której nastąpi przejście uczestników pod Pomnik Niepodległości przy ulicy Dąbrowskiego oraz na Plac Tadeusza Kościuszki pod Grób Nieznanego Żołnierza – gdzie odbędzie się uroczystość połączona ze złożeniem kwiatów. Prosimy o wywieszenie flag narodowych. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona strażaków.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z racji uroczystości w piątek chorych odwiedzimy w czwartek od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W sobotę o godz. 8.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

3. Od środy rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii.

4. W czwartek kancelaria będzie nieczynna.

5. W ubiegłą niedzielę na inwestycje zebraliśmy na tacę 12.935 zł, a na Radio Anioł Beskidów 1156 zł. Bóg zapłać.

6. Już dziś zapraszamy na Mszę 6 maja o godz. 18.00 do naszego sanktuarium za wstawiennictwem św. Dominika Savio – patrona matek oczekujących dziecka i małżeństw starających się potomstwo.

7. Dziś po Mszy o godz. 10.00 udzielamy Błogosławieństwa Bożego osobom samotnym i wdowcom. Zapraszamy również do naszej kawiarenki przygotowanej przez grupy parafialne.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu.