28 LISTOPADA 2021 r. – I NIEDZIELA ADWENTU

1. Modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych dziś o godz. 17.30, a po nim Msza św. w ich intencji.
  2. Od poniedziałku do piątku Roraty w naszym sanktuarium o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. W związku z tym w tygodniu nie ma Mszy o godz. 18.00, a ta w sobotę o godz. 17.00 jest Mszą niedzielną. Na Roraty zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Od jutra rozpoczynamy Nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP, którą będziemy odmawiać na roratach.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek w godzinach porannych odwiedzimy chorych naszej parafii. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie. W tym dniu spowiedź w naszym sanktuarium od godz. 15.00 do 18.00, o godz. 17.00 Roraty.
  4. W wtorek święto św. Andrzeja, apostoła; w sobotę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Msza św. dla górników i ich rodzin o godz. 10.00 w sanktuarium.
  5. Wspólnota Neokatechumenatu głosi katechezy w naszej parafii, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w sanktuarium. Zapraszamy!
  6. W niedziele Adwentu po każdej Mszy św. w przedsionku kancelarii są do nabycia opłatki wigilijne i świece „Caritas”, a w dni powszednie w zakrystii po Mszy św. albo w kancelarii w godzinach urzędowania.
  7. Zmieniają się delikatnie godziny urzędowania kancelarii, zatem w poniedziałki i w czwartki w godzinach 9.00-10.30 i 16.00-17.45.
  8. Wraz z Fundacją „Małych stópek” i Apostolstwem Kobiet naszej parafii w czasie Adwentu mamy okazję włączyć się w zbiórkę artykułów higienicznych i środków czystości dla mieszkańców diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Bielsku-Białej. Dlatego od przyszłej niedzieli (5.12.) przy ołtarzu św. Józefa pojawi się choinka z papierowymi bombkami, zawierającymi na odwrocie informacje dotyczące tej akcji. Każdy, kto pragnie wspomóc samotne matki z dziećmi, może zabrać bombkę do domu, a w zamian ofiarować swój dar.
  9. W przyszłą niedzielę wesprzemy ofiarami do puszek Kościół na Wschodzie i będzie zmiana tajemnic dla róż różańcowych po Mszy o godz. 8.30.
  10. Z tyłu Kościoła przy gazetach można zaopatrzyć się w bezpłatną zdrapkę adwentową dla rodziny, która pomoże nam przygotować się duchowo do Bożego Narodzenia. (1 zdrapka dla 1 rodziny)
  11. Wszystkim parafianom i dobrodziejom dziękujemy za składane ofiary na cele sanktuarium oraz za ofiarowane modlitwy i uczynki w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  12. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: Józef Domasik i Stanisława Małecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…