28 marca2021 r. – NIEDZIELA PALMOWA

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna Wielki Tydzień. W związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych bardzo prosimy o przestrzeganiu limitu wiernych, który od dziś w naszym kościele wynosi 70 osób. Przypominamy o obowiązującej wciąż dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św..
  2. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.
  3. We wtorek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych, którzy zostaną zgłoszeni telefonicznie.
  4. Harmonogram sakramentu pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu znajduje się w gazetce parafialnej, gablotkach i na stronie internetowej. W Niedzielę Wielkanocną nie ma dyżuru spowiedników. Przy konfesjonałach znajdują się środki dezynfekcyjne i ręczniki papierowe. Każdy korzystający z sakramentu pokuty powinien przed spowiedzią zdezynfekować folię na kratce konfesjonału.
  5. W zakrystii są do nabycia świece „Paschaliki” i baranki Wielkanocnego Dzieła Pomocy CARITAS.
  6. Ceremonie Triduum Paschalnego odbywać się będą według następującego porządku:
    Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00 i 18.30.
    Wielki Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, Droga Krzyżowa o 17.00 a Liturgia tego dnia i Wielkiej Soboty o 18.00.
    Adoracja w Ciemnicy i przy Bożym Grobie do godz. 22.00.
    Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 12.00 co pół godziny na Placu św. Jacka.
    Od czwartku do odwołania Plac św. Jacka zostaje wyłączony dla samochodów. Od czwartku do soboty istnieje możliwość parkowania na boisku z drugiej strony Zakładu Salezjańskiej. Wjazd bramą obok Banku.
    W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny będą odprawione dwie dodatkowe Msze św. o godz. 15.30 i 17.00. Pozostałe jak w każdą niedzielę. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 jednak bez tradycyjnej procesji ulicami miasta.
  7. Przez całe Triduum Paschalne do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie wejście do kościoła tylko od strony kaplicy św. Jacka z zachowaniem limitu osób. Pozostali uczestnicy liturgii będą mogli brać w niej udział na Placu św. Jacka, gdzie będzie również udzielana Komunia Św.
  8. W Wielki Czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna. W razie pilnych spraw prosimy o kontakt telefoniczny.